Благодійність
Благодійна діяльність
Благодійною діяльністю займається Фонд Вадима Новинського

З 2008 року Фонд веде благодійну діяльність у сфері охорони здоров’я, захисту материнства, дитинства, сім’ї та відновлення історико-культурної спадщини. На сьогодні реалізовано безліч значущих проєктів, серед яких:
Завантажити
Боротьба з поширенням COVID19
Благодійний фонд Вадима Новинського та бізнеси групи Смарт-Холдинг надали значну допомогу державі в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції в країні. Завдяки зусиллям фахівців Фонду, до України було доставлено дефіцитне медобладнання, засоби особистого захисту медперсоналу та експрес-тести для оперативного виявлення захворювання. Крім того, фахівці Фонду, спільно з представниками бізнес-присутності, адресно доставляли продуктові набори ветеранам і пенсіонерам Києва, Херсона, Миколаєва та Київській області – людям похилого віку в зоні ризику. На боротьбу з коронавірусом було спрямовано сумарно понад 110 млн грн.
Закупівля сучасного обладнання для клінік України
З допомогою Фонду закуплено сучасне обладнання для облаштування медичного центру в с. Банчени (Чернівецька область) – апарат КТ, установка МРТ, ангіограф та інше обладнання загальною вартістю 50 млн грн. Користуватися медичними послугами центру, збудованого при Свято-Вознесенському Банченському монастирі, можуть мешканці всіх навколишніх населених пунктів.

У межах співпраці з ДУ Інститут Серця МОЗ України та Інститутом Амосова на ремонт та придбання медичного обладнання виділено понад 31 млн грн. Зокрема, в Інституті Серця обладнано сучасну гібридну операційну, відремонтовано апарат МРТ, закуплено мікроскоп для перевірки сумісності донорів перед трансплантацією. Для Інституту Амосова придбано мобільний рентген.
Допоможи серцю битися
З початку 2017 року є партнером всеукраїнського благодійного проєкту «Допоможи серцю битися», що реалізується на базі ДУ Інститут Серця МОЗ України. Проєкт передбачає надання допомоги в лікуванні дітей зі вродженими вадами серця. У межах програми 79 дітей уже отримали кардіохірургічне лікування в Інституті Серця МОЗ України. Всього на реалізацію програми спрямовано понад 13,5 млн грн.
Підтримка притулку для дітей-сиріт
З 2015 року – підтримка притулку для дітей-сиріт при Вознесенському Банченському чоловічому монастирі, де живуть і виховуються понад 400 дітей-сиріт, серед яких діти з інвалідністю та важкими захворюваннями, зокрема ВІЛ-інфіковані. Кошти на утримання дітей виділяються щомісяця. За весь період допомога притулку для сиріт становить понад 57 млн грн.
Програма з реабілітації дітей
Програма з реабілітації дітей і молодих людей із діагнозом ДЦП та органічними ураженнями нервової системи, що реалізується на базі Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна. Щорічно з допомогою Фонду реабілітацію проходять понад 200 дітей та дорослих із діагнозом ДЦП. З моменту запуску на проєкт виділено понад 11 млн грн.
Культурна спадщина
У межах цільової програми «Культурна спадщина» були профінансовані заходи з будівництва, реставрації та збереження понад 200 архітектурних об’єктів релігійного призначення, а також надано допомогу в реалізації благодійних і соціальних проєктів релігійних громад.
Проєкт храму на честь Святої Трійці
Один із масштабних проєктів програми – відтворення обителі майже з трьохсотрічною історією – храму на честь Святої Трійці, що існував на цьому місці до 1931 р. На підтримку проєкту відновлення цієї святині було виділено понад 387 млн грн.
 
Православні журнали
У межах проєкту «Православні журнали» за повної підтримки фонду видаються православний журнал для молоді «Отрок.ua» (з 2009 року) і сімейний православний журнал «Фамилия» (з 2012 року). Це добра, якісна література, яка сприяє засвоєнню людиною духовно-моральних понять, розкриває їй шлях до духовності. Бюджет проєкту за весь час становить понад 15 млн грн.

Для довідки: журнал для молоді «Отрок» був неодноразово відзначений преміями та нагородами (2004, 2005, 2006 рр. – премія «Золоте перо» в номінації «Найкраще видання УПЦ для юнацтва»; 2004 і 2010 рр. – лауреат фестивалю православних ЗМІ «Віра і слово»; 2009 р. – на фестивалі православних ЗМІ «Покров» визнаний найкращим молодіжним виданням УПЦ). 
Програма «Південний схід»
У межах програми «Юго-Восток» («Південний схід») у 2014 році фонд організував вивезення понад 1400 дітей та дорослих із таких «гарячих точок», як Краматорськ, Слов’янськ, Лисичанськ, Луганськ, Донецьк, Красний Луч. Надалі евакуйовані переселенці селилися в санаторно-курортних установах Донецької, Миколаївської та Чернігівської областей. За рахунок коштів фонду переселенців забезпечували харчуванням, одягом, предметами першої необхідності.

Також у межах програми «Юго-Восток» фонд виділив матеріальну допомогу сім’ям військовослужбовців і правоохоронців із Херсона та Миколаєва, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції, виконуючи свій військовий обов’язок. У такий спосіб 74 сім’ї військовослужбовців отримали по 50 тис. грн на загальну суму 3 млн 700 тис. грн.

Всього на підтримку вимушених переселенців із зони АТО, а також на пряму гуманітарну допомогу жителям міст, які опинилися в епіцентрі конфлікту у 2014–2016 рр., виділено понад 36 млн грн.
Матеріальна допомога жителям двох багатоповерхівок Миколаєва
У травні 2014 року благодійний фонд Вадима Новинського перерахував 3 млн 131 тис. грн для надання цільової матеріальної допомоги жителям двох багатоповерхівок Миколаєва, які постраждали від вибухів побутового газу.
Програма «Надія є»
Програма «Надія є» (2011–2014 рр.) – допомога Київському центру трансплантації кісткового мозку в переоснащенні та ремонтних роботах – виділено 2 млн 404 тис. грн.
Проєкт із лікування розсіяного склерозу
Проєкт із лікування розсіяного склерозу (2012–2014 рр.) – забезпечення повного реабілітаційного курсу лікування для 290 пацієнтів із діагнозом «розсіяний склероз». – використано 2 млн 605 тис. грн.
Дякую, ваша підписка
успішно оформлена
Будь ласка, перевірте вашу пошту.
Ми надіслали вам листа з підтвердженням підписки на проект.
Підпишіться, щоб бути в курсі
останніх новин.
Підписників 760