Благодійність
Благодійна діяльність
Благодійною діяльністю займається Фонд Вадима Новинського

З 2008 року Фонд веде благодійну діяльність у сфері охорони здоров’я, захисту материнства, дитинства, сім’ї та відновлення історико-культурної спадщини. На сьогодні реалізовано безліч значущих проєктів, серед яких:
Завантажити
Допомога Україні в боротьбі проти російської агресії
З початку повномасштабної агресії проти України Фонд Вадима Новинського перелаштував свою роботу таким чином, аби усі сили та кошти приділяти гуманітарній допомозі ЗСУ та медикам у рятуванні життя й здоров’я наших захисників та мирних співгромадян, а також допомозі постраждалим від війни мирним мешканцям та відновленню зруйнованих українських святинь. За весь період війни з 24.02.2022 надано допомоги на суму більш ніж 431 млн грн

Зокрема, Фондом реалізується один з найбільших гуманітарних проєктів із завезення автівок швидкої допомоги - вже завезено біль ніж 130 автівок. Також, продуктова допомога (більше 100 тис продуктових наборів) на суму більше 82 млн грн, була надіслана в усі можливі регіони України. Для лікарень Запоріжжя придбано медичного обладнання на суму 45,5 млн грн. Для лікарень Дніпропетровська сплачено товарів медичного призначення ізраїльського виробництва на суму 14,6 млн грн. Закуплено 4000 штук професійних військових аптечок на суму понад 12 млн грн. На замовлення Фонду виготовлено розкладні ліжка для пересувних шпиталів у кількості 3400 шт, вартістю понад 2 млн грн. Закуплено генератори різної потужності на потреби лікарень, військових, пунктів незламності, соціальні заклади, на суму понад 40,5 млн грн.
Боротьба з поширенням COVID19
Благодійний фонд Вадима Новинського та бізнеси групи Смарт-Холдинг надали значну допомогу державі в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції в країні. Завдяки зусиллям фахівців Фонду, до України було доставлено дефіцитне медобладнання, засоби особистого захисту медперсоналу та експрес-тести для оперативного виявлення захворювання. Крім того, фахівці Фонду, спільно з представниками бізнес-присутності, адресно доставляли продуктові набори ветеранам і пенсіонерам Києва, Херсона, Миколаєва та Київській області – людям похилого віку в зоні ризику. На боротьбу з коронавірусом було спрямовано сумарно понад 110 млн грн.
Закупівля сучасного обладнання для клінік України
З допомогою Фонду закуплено сучасне обладнання для облаштування медичного центру в с. Банчени (Чернівецька область) – апарат КТ, установка МРТ, ангіограф та інше обладнання загальною вартістю 50 млн грн. Користуватися медичними послугами центру, збудованого при Свято-Вознесенському Банченському монастирі, можуть мешканці всіх навколишніх населених пунктів.

У межах співпраці з ДУ Інститут Серця МОЗ України та Інститутом Амосова на ремонт та придбання медичного обладнання виділено понад 31 млн грн. Зокрема, в Інституті Серця обладнано сучасну гібридну операційну, відремонтовано апарат МРТ, закуплено мікроскоп для перевірки сумісності донорів перед трансплантацією. Для Інституту Амосова придбано мобільний рентген.
Допоможи серцю битися
З початку 2017 року є партнером всеукраїнського благодійного проєкту «Допоможи серцю битися», що реалізується на базі ДУ Інститут Серця МОЗ України. Проєкт передбачає надання допомоги в лікуванні дітей зі вродженими вадами серця. У межах програми 79 дітей уже отримали кардіохірургічне лікування в Інституті Серця МОЗ України. Всього на реалізацію програми спрямовано понад 13,5 млн грн.
Підтримка притулку для дітей-сиріт
З 2015 року – підтримка притулку для дітей-сиріт при Вознесенському Банченському чоловічому монастирі, де живуть і виховуються понад 400 дітей-сиріт, серед яких діти з інвалідністю та важкими захворюваннями, зокрема ВІЛ-інфіковані. Кошти на утримання дітей виділяються щомісяця. За весь період допомога притулку для сиріт становить понад 57 млн грн.
Програма з реабілітації дітей
Програма з реабілітації дітей і молодих людей із діагнозом ДЦП та органічними ураженнями нервової системи, що реалізується на базі Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна. Щорічно з допомогою Фонду реабілітацію проходять понад 200 дітей та дорослих із діагнозом ДЦП. З моменту запуску на проєкт виділено понад 11 млн грн.
Культурна спадщина
У межах цільової програми «Культурна спадщина» були профінансовані заходи з будівництва, реставрації та збереження понад 200 архітектурних об’єктів релігійного призначення, а також надано допомогу в реалізації благодійних і соціальних проєктів релігійних громад.
Проєкт храму на честь Святої Трійці
Один із масштабних проєктів програми – відтворення обителі майже з трьохсотрічною історією – храму на честь Святої Трійці, що існував на цьому місці до 1931 р. На підтримку проєкту відновлення цієї святині було виділено понад 387 млн грн.
 
Православні журнали
У межах проєкту «Православні журнали» за повної підтримки фонду видаються православний журнал для молоді «Отрок.ua» (з 2009 року) і сімейний православний журнал «Фамилия» (з 2012 року). Це добра, якісна література, яка сприяє засвоєнню людиною духовно-моральних понять, розкриває їй шлях до духовності. Бюджет проєкту за весь час становить понад 15 млн грн.

Для довідки: журнал для молоді «Отрок» був неодноразово відзначений преміями та нагородами (2004, 2005, 2006 рр. – премія «Золоте перо» в номінації «Найкраще видання УПЦ для юнацтва»; 2004 і 2010 рр. – лауреат фестивалю православних ЗМІ «Віра і слово»; 2009 р. – на фестивалі православних ЗМІ «Покров» визнаний найкращим молодіжним виданням УПЦ). 
Програма «Південний схід»
У межах програми «Юго-Восток» («Південний схід») у 2014 році фонд організував вивезення понад 1400 дітей та дорослих із таких «гарячих точок», як Краматорськ, Слов’янськ, Лисичанськ, Луганськ, Донецьк, Красний Луч. Надалі евакуйовані переселенці селилися в санаторно-курортних установах Донецької, Миколаївської та Чернігівської областей. За рахунок коштів фонду переселенців забезпечували харчуванням, одягом, предметами першої необхідності.

Також у межах програми «Юго-Восток» фонд виділив матеріальну допомогу сім’ям військовослужбовців і правоохоронців із Херсона та Миколаєва, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції, виконуючи свій військовий обов’язок. У такий спосіб 74 сім’ї військовослужбовців отримали по 50 тис. грн на загальну суму 3 млн 700 тис. грн.

Всього на підтримку вимушених переселенців із зони АТО, а також на пряму гуманітарну допомогу жителям міст, які опинилися в епіцентрі конфлікту у 2014–2016 рр., виділено понад 36 млн грн.
Матеріальна допомога жителям двох багатоповерхівок Миколаєва
У травні 2014 року благодійний фонд Вадима Новинського перерахував 3 млн 131 тис. грн для надання цільової матеріальної допомоги жителям двох багатоповерхівок Миколаєва, які постраждали від вибухів побутового газу.
Програма «Надія є»
Програма «Надія є» (2011–2014 рр.) – допомога Київському центру трансплантації кісткового мозку в переоснащенні та ремонтних роботах – виділено 2 млн 404 тис. грн.
Проєкт із лікування розсіяного склерозу
Проєкт із лікування розсіяного склерозу (2012–2014 рр.) – забезпечення повного реабілітаційного курсу лікування для 290 пацієнтів із діагнозом «розсіяний склероз». – використано 2 млн 605 тис. грн.
Дякую, ваша підписка
успішно оформлена
Будь ласка, перевірте вашу пошту.
Ми надіслали вам листа з підтвердженням підписки на проект.
Підпишіться, щоб бути в курсі
останніх новин.
Підписників 3762