Релігія

Релігія
01 Травня 2016
З Воскресінням Христовим!
Сьогодні чудове свято, найзначніше, найрадісніше, найбільш життєствердне. Сьогодні мільйони наших із вами співгромадян ідуть до церкви, ...
Релігія
30 Квітня 2016
Митрополит Антоній і народний депутат Вадим Новинський привезли Благодатний Вогонь до України
Напередодні світлого Христового Воскресіння спеціальним рейсом із Єрусалима до Києва було доставлено Благодатний Вогонь
Релігія
04 Березня 2016
Передання трапезної «Софії Київської» УПЦ КП позбавить заповідник статусу об'єкта спадщини ЮНЕСКО - нардеп Новинський
Спроби Міністерства культури України змусити керівництво Національного заповідника «Софія Київська» укласти договір про безоплатне користування Українською Православною церквою Київського Патріархату пам'ятником архітектури національного значення - Трапезною (Малої Софії) поставить під загрозу існування цілісного комплексу заповідника і призведе до втрати нею статусу об'єкта, що перебуває під охоронною всесвітньої організації ЮНЕСКО, вважає народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань культури і духовності В. Новинський.

Просування цього рішення в міністерстві відбувалося за повного ігнорування думки громадськості, представників експертного та професійного середовища, а також представництва організації ЮНЕСКО в Україні й інших міжнародних організацій із захисту пам'яток і культурної спадщини.

Депутат зазначив, що такі дії чиновників не тільки посилюють розкол в українському суспільстві, а й завдають чергового удару по міжнародному іміджу та репутації України. Такі рішення є грубим порушенням Україною зобов'язань, узятих на себе в межах Конвенції про охорону культурної спадщини та інших міжнародно-правових документів. «Наскільки мені відомо, сьогодні міністерство чинить прямий тиск на керівництво заповідника, щоб воно погодило й уклало цей договір», - повідомив Новинський. Депутат додав, що обов'язково порушить це питання на черговому засіданні Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності.
Політика
18 Грудня 2015
Заява народного депутата Вадима Новинського щодо ситуації з силовим захопленням храму УПЦ в селі Птича Рівненської області

З тривогою змушений констатувати, що в Україні триває навмисне розпалювання релігійної і міжконфесійної ворожнечі.

До мене, як народного депутата, звернулися парафіяни Української православної церкви в с. Птича (Рівненської області), які повідомили про чергову спробу силового захоплення храму.

У п'ятницю 18 грудня в селі Птича представники «Київського патріархату» і «Правого сектору» перешкоджали віруючим Української православної церкви (УПЦ) увійти в храм Успіння Пресвятої Богородиці. У прихожан кидали петарди, арматуру, «коктейлі Молотова», погрожували масовим захопленням храмів УПЦ у Рівненській області. І це напередодні свята на честь святого, який особливо шанується християнами нашої країни - Миколи Чудотворця.

Політика
15 Жовтня 2015
Нардеп Новинський ініціює створення ТСК Верховної Ради для розслідування захоплень храмів УПЦ

Створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування фактів незаконного заволодіння майном релігійних громад у Тернопільській області ініціював народний депутат Вадим Новинський. Проект відповідної постанови зареєстровано в парламенті 15 жовтня 2015 року (реєстр. № 3333).

Просити про підтримку цієї ініціативи парламентом депутата змусив кричущий випадок захоплення храму УПЦ у селі Катеринівка (Кременецький район, Тернопільської області). Захоплення культової споруди супроводжувалося підробленням документів і участю в ньому невстановлених озброєних груп. Масові сутички й побиття парафіян, що супроводжувало це захоплення, місцева влада та правоохоронні органи ігнорують. Більше того, місцева влада своїми неправомірними рішеннями тільки ускладнила ситуацію.

Релігія
30 Липня 2015
Депутати Опозиційного блоку закликали Генпрокурора і голову СБУ не допустити провокацій у Свято-Успенській Почаївській Лаврі

Голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко й народний депутат Вадим Новинський звернулися з листом до голови Служби безпеки України та Генерального прокурора України щодо резонансної та прецедентної ситуації, яка склалася навколо Свято-Успенської Почаївської Лаври в місті Почаїв Тернопільської області. Парламентарії звернули їхню увагу на загрозу здійснення низки масштабних провокацій для захоплення будівель та майна Лаври, що може призвести до масових заворушень із численними людськими жертвами.

Покликаючись на звернення намісника Свято-Успенської Почаївської Лаври Володимира, митрополита Почаївського, депутати Опозиційного блоку підкреслюють у зверненні, що на територію монастиря заплановано ввезти вогнепальну зброю з метою здійснення низки провокацій для захоплення Лаври.

Дякую, ваша підписка
успішно оформлена
Будь ласка, перевірте вашу пошту.
Ми надіслали вам листа з підтвердженням підписки на проект.
Підпишіться, щоб бути в курсі
останніх новин.
Підписників 3750