21 Вересня 2021
Сердечно вітаю вас, дорогі брати та сестри, з Різдвом Пресвятої Богородиці – першим великим двонадесятим святом нового церковного року!

Свята на честь Пресвятої Богородиці іскряться особливою радістю. У них радість про те, що ми любимі Богом, з'єднується з радістю про те, що ми самі можемо відповісти на Його любов з усією щирістю.

Ідеальним прикладом та недосяжною висотою таких боголюдських відносин є життя Пречистої Діви Марії. Її любов до Творця була настільки свята, велика, безумовна і самовіддана, Її душа була настільки благоговійна, чиста і прекрасна, що тільки Вона могла стати Божою Матір'ю.

Сьогодні ми святкуємо день її народження.

Вона прийшла в цей світ як дар Божий праведним старим батькам — святим Йоакиму і Ганні, які вже зневірилися колись мати дітей. Вона народилася як вінець духовних праць безлічі поколінь людей: чоловіків і жінок, святих і грішних — усіх, хто присвятив себе багатовіковій боротьбі за щастя бути вільним від рабства гріха та смерті.

І так, очищаючись рід за родом, люди явили Богу і свій дар у відповідь — Ту, Яка природно і добровільно обере добро і світло, чистоту і вірність Божественному задуму про людину.

Сьогодні ми згадуємо Пресвяту Богородицю як втілення ідеалу, до якого покликаний кожен з нас, – повної довіри Богу, смирення перед Його Премудрою волею та прагнення завжди і у всьому відповідати їй.

Пресвята Діва Марія стала вищою за всіх ангелів. Перебуваючи на віки поруч із Небесним Сином Своїм, Вона стала Заступницею всіх тих, хто увірував у Нього, взяв свій хрест і зважився йти Його стопами.

День народження Божої Матері — це світле свято всього людства, яке започаткувало подолання прірви між Богом і нами, адже народилася Та, Яка змогла з'єднати Собою Небо і землю, стала храмом Втілення, стала Дверем, що веде до Раю.

Прославлятимемо цього дня Царицю Небесну, що взяла Батьківщину нашу в Свою долю, що покриває її святим Своїм омофором, що й донині величезна кількість чудес Своєї опіки про неї. Радітимемо за себе, за всіх людей — близьких і далеких. І найголовніше — за все дякуватимемо Богові, який влаштував наше спасіння за Своєю волею від початку часів. Амінь!
Всі новини
по темі