Релігія

Політика
18 Грудня 2015
Заява народного депутата Вадима Новинського щодо ситуації з силовим захопленням храму УПЦ в селі Птича Рівненської області

З тривогою змушений констатувати, що в Україні триває навмисне розпалювання релігійної і міжконфесійної ворожнечі.

До мене, як народного депутата, звернулися парафіяни Української православної церкви в с. Птича (Рівненської області), які повідомили про чергову спробу силового захоплення храму.

У п'ятницю 18 грудня в селі Птича представники «Київського патріархату» і «Правого сектору» перешкоджали віруючим Української православної церкви (УПЦ) увійти в храм Успіння Пресвятої Богородиці. У прихожан кидали петарди, арматуру, «коктейлі Молотова», погрожували масовим захопленням храмів УПЦ у Рівненській області. І це напередодні свята на честь святого, який особливо шанується християнами нашої країни - Миколи Чудотворця.

Політика
15 Жовтня 2015
Нардеп Новинський ініціює створення ТСК Верховної Ради для розслідування захоплень храмів УПЦ

Створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування фактів незаконного заволодіння майном релігійних громад у Тернопільській області ініціював народний депутат Вадим Новинський. Проект відповідної постанови зареєстровано в парламенті 15 жовтня 2015 року (реєстр. № 3333).

Просити про підтримку цієї ініціативи парламентом депутата змусив кричущий випадок захоплення храму УПЦ у селі Катеринівка (Кременецький район, Тернопільської області). Захоплення культової споруди супроводжувалося підробленням документів і участю в ньому невстановлених озброєних груп. Масові сутички й побиття парафіян, що супроводжувало це захоплення, місцева влада та правоохоронні органи ігнорують. Більше того, місцева влада своїми неправомірними рішеннями тільки ускладнила ситуацію.

Релігія
30 Липня 2015
Депутати Опозиційного блоку закликали Генпрокурора і голову СБУ не допустити провокацій у Свято-Успенській Почаївській Лаврі

Голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко й народний депутат Вадим Новинський звернулися з листом до голови Служби безпеки України та Генерального прокурора України щодо резонансної та прецедентної ситуації, яка склалася навколо Свято-Успенської Почаївської Лаври в місті Почаїв Тернопільської області. Парламентарії звернули їхню увагу на загрозу здійснення низки масштабних провокацій для захоплення будівель та майна Лаври, що може призвести до масових заворушень із численними людськими жертвами.

Покликаючись на звернення намісника Свято-Успенської Почаївської Лаври Володимира, митрополита Почаївського, депутати Опозиційного блоку підкреслюють у зверненні, що на територію монастиря заплановано ввезти вогнепальну зброю з метою здійснення низки провокацій для захоплення Лаври.

Релігія
21 Травня 2015
У Києві відкрилася III Міжнародна конференція «Афон і слов’янський народ»
21 травня, у день Вознесіння Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у відкритті III Міжнародної конференції «Афон і слов’янський народ», присвяченої 1000-річчю давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон.

Відкриваючи конференцію, Його Блаженство зазначив: «Переконаний, що сьогоднішня конференція допоможе всім нам глибше усвідомити благотворний вплив, який мали подвижники Святої Гори Афон на становлення й розвиток народу Київської Русі й усіх слов’янських народів. Закликаю на ваші труди Боже благословення. Нехай Господь наш Ісус Христос молитвами Своєї Пречистої Матері умудрить усіх нас і наставить на істину».

У відкритті форуму взяли участь намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Обухівський Іона, єпископ Ірпінський Климент, ігумен Афонського монастиря «Хіландар» архімандрит Матфей, ​​директор Національного історико-культурного Києво-Печерського заповідника Любомир Михайлина, Надзвичайний і повноважний посол Греції в Україні Василіус Попандопулус, народний депутат України Вадим Новинський, директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило та ін.
Дякую, ваша підписка
успішно оформлена
Будь ласка, перевірте вашу пошту.
Ми надіслали вам листа з підтвердженням підписки на проект.
Підпишіться, щоб бути в курсі
останніх новин.
Підписників 1369