13 Грудня 2022
2,5 млрд гривень податків та зборів сплатили компанії, що входять до інвестиційної групи Smart Holding*, до бюджетів усіх рівнів за 9 місяців 2022 року.

Бізнеси Смарт-Холдингу є наочною ілюстрацією ситуації в українській економіці наразі. Як і промисловість України в цілому, вони зазнали значних втрат від повномасштабної російської агресії, проте встояли. Виробнича діяльність частини бізнесів зупинена через бойові дії та тимчасову окупацію, під час якої контроль над підприємствами було втрачено.

Так, через повномасштабну агресію росії проти України зупинена робота компанії Наваль,  Херсонська верф СМГ знаходилась під тимчасовою окупацією, підприємства в Миколаєві та Очакові не працюють через ворожі обстріли та мінування акваторії. Деякі ТРЦ компанії Smart Urban Solutions зруйновано, а на окупованій території захоплено.  Не працює отель Park Inn на Олімпійській площі в Києві. Проте, там, де існує можливість, виробнича діяльність відновлена та продовжується, або підприємство було переміщено. Наприклад, газові підприємства групи Smart Energy відновили видобуток газу на родовищах Харківської та Полтавської області. Підприємства компанії Верес впровадили лінійку консервованої продукції, яку в тому числі спрямовують на гуманітарну допомогу. Вітчизняного виробника полікарбонату ТОВ “Сотон” релоковано з Дніпра до Ужгорода, відбувається відновлення експорту в ЄС, США та інші країни.

Попри усі складнощі воєнного стану, за 9 місяців 2022 року підприємства Компанії сплатили 2,5 млрд гривень податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. З цієї суми 2,3 млрд було сплачено до державного бюджету, а відрахування до місцевих бюджетів склали 0,2 млрд грн. 

З початку війни підприємства Групи та Благодійний Фонд Вадима Новинського спрямували майже 1 млрд гривень** на гуманітарні проєкти та допомогу Україні. В тому числі, із Європи завезено понад 110 карет швидкої допомоги, які використовуються як громадами для надання медичної допомоги так і ЗСУ для евакуації поранених.

*(без урахування підприємств групи «Метінвест» і HarvEast)

** з урахуванням частки володіння у компанії Метінвест та розмірами гуманітарної допомоги даної компанії

Довідка:

Смарт-Холдинг – одна з найбільших інвестиційних груп України. Інтереси Групи зосереджені в галузях, які є ключовими для економіки країни. Підприємства Групи інвестують в активи гірничо-металургійного та нафтогазового комплексів,  сільського господарства, суднобудування, нерухомості й енергетики. Стратегія SMART HOLDING спрямована на ефективне управління диверсифікованим портфелем інвестицій з метою збільшення його вартості в довгостроковій перспективі.

SMART HOLDING (CYPRUS) LTD – топхолдингова компанія Групи, яка створена й діє за законодавством Республіки Кіпр. Її бенефіціаром є Вадим Новинський.
Всі новини
по темі