13 Грудня 2022
Сьогодні день пам'яті апостола Андрія Первозванного, одного з дванадцяти найближчих учнів Христа. Він був рідним братом апостола Петра, людиною з палким прагненням знайти Бога.

Коли рибалка Андрій почув від свого першого вчителя – Іоанна Хрестителя – слова про те, що Ісус з Назарета – обіцяний народу Спаситель, він одразу пішов за Ним. А коли Ісус покликав їх із братом на служіння, Андрій без вагань залишив своє колишнє життя, став учнем Його та апостолом.

Відомо, що всі християнські народи мають свого особливого просвітителя. Жителям сучасної Італії Євангеліє проповідували апостоли Петро та Павло. Єгиптяни впізнали Христа, завдяки подвигам апостола Марка, християни Індії вшановують свого апостола — Фому. Учні Христові принесли світло Істини на всі кінці всесвіту.

Святому апостолу Андрію випав жереб відправитися з проповіддю Слова Божого до Причорномор'я. За переказами, він піднявся вгору Дніпром і досяг високих пагорбів, на яких пізніше виникла наша славна столиця — Київ.

Преподобний Нестор Літописець у «Повісті минулих літ» розповідає, що апостол Андрій благословив Київські гори, встановив на одній із них хрест і, передбачаючи велику славу майбутнього міста, сказав пророчі слова: «На цих горах засяє благодать Божа!»

Освічений нею рівноапостольний князь Володимир пізніше хрестить тут Стародавню Русь. Київ потягнеться до неба своїми куполами та дзвінницями, прикраситься славетними монастирями та великими святими.

Саме тому апостола Андрія Первозванного особливо любить наш народ і особливо шанує наша Свята Церква. Його життя і подвиги — яскравий приклад міцної віри, щирої любові та непохитної мужності.

Ми віримо, що зерна благодаті, щедро посіяні апостолом Андрієм у родючу землю українську, будуть знову і знову приносити щедрі сходи — безліч освічених серцем людей, які зберігають гарячу віру в добро, прагнуть жити у злагоді з Богом і один з одним, хочуть будувати мирне світле майбутнє для себе, своїх дітей та дітей їхніх дітей. І нікому не віддадуть свої святині на наругу.

Це майбутнє вже лежить перед нами. У результаті воно буде таким, якими будемо ми. Сьогодні нам варто навчитися бути вірними Богові, яким був святий апостол Андрій. Нічого не боятися у цьому житті, окрім гріха. Незважаючи на жодні погрози та утиски, залишатися зі своєю Церквою, в якій ми народилися духовно.

Молитвами святого апостола Андрія, нехай дарує нам Господь сил і мудрості виправити себе і тим самим виправити світ навколо нас!
Всі новини
по темі