19 Січня 2024
Дорогі брати та сестри, сердечно вітаю вас зі святом Хрещення Господнього, зі святом Богоявлення!
2000 років тому старозавітний світ немов завмер в очікуванні Спасителя. І коли настав час виконання давніх пророцтв, Господь явив Себе людям на річці Йордан. Так почалося земне служіння Сина Божого.
Безгрішна Боголюдина Ісус Христос прийняв хрещення від пророка Іоанна та добровільно взяв на Себе гріхи людські, щоб спокутувати їх на Хресті. При цьому Дух Святий у вигляді голуба зійшов з Неба на Сина Божого і Голос Отця сповістив, що настала епоха Нового Заповіту Бога з людиною, в якій кожному відкривається шлях до вічного життя. 
Коли благодать Господня входить у наш світ, то те, чого вона торкається, повертається до свого споконвічного стану, входить у згоду з Божественним планом, виправляється, зцілюється, преображається.
Так, проста вода в день Богоявлення дією Духа Святого, за молитвами Церкви, стає "великою агіасмою" — водою святою, наповненою силою та благодаттю.
Сьогодні світ стогне від страху, образ, від свавілля ненависті та зла. Усім нам як ніколи потрібні віра та надія, святість і благодать. Нам важливо знати, що ми не забуті Богом, що зло та смерть не владні над непереможною силою християнської любові, що все можна змінити на краще.
Бажаю всім нам, дорогі брати та сестри, щоб Господь увійшов у річку і нашого життя. Щоб вона також оновилася, стала чистою та святою, як води Йордану в день Хрещення Господнього, щоб ми повернулися до своєї головної мети — бути добрими помічниками нашого Творця та Бога, провідниками Його благої волі в цьому світі.
Нехай це свято всіх нас укріпить у вірі, благочесті, дарує мир сердечний, радість духовну і розраду, просвітить благодаттю та стане початком преображення на краще.
 
Всі новини
по темі