07 Квітня 2024
Сьогодні — Благовіщення Пресвятої Богородиці. День весни духовної, в який ми згадуємо початок нашого спасіння. Сьогодні, також, особливий день Великого посту — Хрестопоклонна неділя. У храмах для поклоніння виноситься Хрест Господній — символ спокутного подвигу Іісуса Христа заради нашого спасіння.
Після низки століть поза Раєм, людство дедалі більше віддалялося від Бога та поглиблювало прірву між собою та своїм Творцем. Багато поколінь народжувалися й помирали, так і не дочекавшись виконання обітниці про пришестя у світ Месії.

Протягом усього цього часу люди переживали війни, полони, глади та мори, а Спасителя все не було. Комусь починало здаватися, що Бог забув про Свій народ, що люди тепер самі по собі. Хтось впадав у відчай та повну зневіру. Хтось відкрито ставав на бік зла.

Були й ті, хто мав іскорку віри, надії та любові. Хто жив пам'яттю про Бога, зберігав Йому вірність, захищав себе Його заповідями і, терпляче чекав на спасіння. Вінцем цієї малої частини людства — людей Божих — стала юна Діва Марія.
Її відкритість Богові, краса та чистота душі, слухняність і смиренність, її святість, стали причиною настання того дня, коли Архангел Божий Гавриїл спустився на землю з благою звісткою про народження від Неї Сина Божого. Ця подія стала початком втілення Боголюдини Христа, Який має силу та владу перемогти царюючі зло, гріх і смерть, звести міст через прірву богозалишеності, принести людям справжній мир та щасливе життя.

Біблія вчить нас, що Бог ніколи не полишає Своє улюблене творіння — людину. Але, поважаючи нашу свободу, Він чекає від нас щирого та добровільного зустрічного пориву. Він завжди готовий рясно наділити нас Своєю благодаттю, яка зцілює, перетворює на краще й освячує, — в очищені покаянням, прикрашені смиренням та зігріті любов'ю серця.
Сьогодні світ знову занурюється у горнило тяжких випробувань. Злоба, взаємна ненависть, нелюбов і несправедливість набирають сили, все це заморожує душі людей. Дедалі частіше лунають вигуки: "Де ж ваш Бог, коли навколо стільки страждань і болю?"

Не варто боятися та впадати у відчай! Правда в тому, що Бог завжди поруч. Він з нами, якщо ми невпинно шукаємо Його, якщо ми з вірою закликаємо Його Святе Ім'я, якщо ми смиренно схиляємо голови й коліна перед Ним, намагаємося наслідувати Пресвяту Богородицю й усіх святих, які від віків угодили Богу.
Він там, де страждають. Він там, де плачуть. Він там, де каються та моляться. Він там, де Його Свята Церква. Він хоче увійти в кожне життя, щоб узяти на Себе тягар, щоб просвітити все Своїм світлом, обдарувати всіх Своїм миром.
"Сьогодні — початок нашого спасіння..." — співає у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці Свята Церква. Сьогодні день торжества та радості на Небі й на землі. 

І нехай блага звістка про те, що ми Богом не забуті, зміцнить усіх нас у вірі, допоможе подолати усі випробування, зігріє весняним теплом наші серця.

Зі Святом, дорогі брати та сестри!

 
Всі новини
по темі