07 Квітня 2023
Сьогодні ми святкуємо один із найрадісніших і найсвітліших днів у році — свято Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Скільки духовної праці, молитов і сліз багатьох поколінь знадобилося для того, щоб людство стало здатним надати Богові найчистішу посудину, подібної до якої не було від початку часів — Пречисту Діву Марію.

Коли Архангел Господній приніс Їй Добру звістку про народження у світ Спасителя, Вона прийняла її з лагідністю, смиренням і послухом, і тим догодила Богу, виявилася гідною Його. Вона виростила в Собі всі можливі духовні чесноти і тим самим піднялася на висоту, що недосяжна для людей і ангелів.

Приклад Божої Матері — наша постійна втіха, натхнення і допомога, і ми покликані намагатися наслідувати його. З покірністю приймати всі випробування, що випадають нам, і з терпінням нести свої малі життєві хрести.

Сьогодні перед нами також стоїть дивовижний та чудовий приклад таких людей — захисників нашої Святої Києво-Печерської Лаври. Завдяки щоденним трансляціям, фоторепортажам ми бачимо прекрасні та світлі обличчя ченців, духовенства та мирян — наших братів і сестер, бачимо їхню вірність, відданість та смирення. Бачимо людей, які формують саме поняття «душа народна» — простих українців, які вийшли на захист не лише своєї віри, своїх духовних наставників, а й нашої спільної свободи та справедливості.

Своїм щоденним подвигом вони несуть Благу звістку світу та своїм співвітчизникам. І люди бачать їхні обличчя, їхні очі, їх стійкість, і Промислом Божим багато хто поступово переймає від них цей дух Світла, дух Правди, дух лагідності.

Незалежно від розвитку подій смиренні захисники Лаври вже перемогли – з ними Бог, з ними Пресвята Богородиця, з ними святі отці преподобні Києво-Печерські, з ними Істина.

Бог шукає Собі на землі такі чисті щирі серця, щоб прийти жити в них, щоб просвітити та врятувати їх, щоб виливати на світ Свою благодать через них.

Дорогі брати та сестри!

Нам усім треба знайти в собі цей дух світу та потерпіти небагато. Що б не відбувалося довкола, бажаю всім нам не згасити любов, зберегти вірність своїм цінностям, своїм переконанням, своїй Матері Церкві! Господь, бачачи наше смирення, дарує нам усе потрібне.

Зі святом Благовіщення Пресвятої Богородиці!
Всі новини
по темі