19 Травня 2015
19 травня у Страсбурзі, де розташована штаб-квартира Ради Європи, перебуває делегація Опозиційного блоку.

Представники української опозиції зустрілися з головою директорату з прав людини Ради Європи, спеціальним радником Генерального секретаря Ради Європи з України, членом Ради з питань судової реформи Крістосом Джіакомопулосом.

Під час зустрічі відбулася предметна розмова, яка замість запланованих 20 хвилин тривала більше години. Юрій Бойко поінформував Крістоса Джіакомопулоса про ситуацію в Україні, про роботу Верховної Ради, а також про те, як Опозиційний блок конструктивно критикує нинішній уряд.

Юлія Льовочкіна, зі свого боку, докладніше зупинилася на проблемах, що виникають у зв’язку з проведенням в Україні антитерористичної операції, розповіла про проблеми Донбасу та Криму. Критикуючи уряд, депутат говорила також про те, що він не може впоратися з нинішньою економічною ситуацією, ускладненою конфліктом на сході країни.

Великий інтерес із боку голови директорату з прав людини Ради Європи викликало й повідомлення Вадима Новинського про конфлікти на релігійному ґрунті, які виникають унаслідок протистояння православної церкви Московського й Київського патріархатів, а також інформація Вадима Рабиновича про численні порушення прав людини і свободи слова, пов’язані із затриманнями й арештами журналістів. Зокрема, особливу увагу пан Джіакомопулос звернув на інформацію про утримання під вартою й судовий процес у справі відомого блогера Руслана Коцаби.

За підсумками зустрічі спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи з України подякував представникам Опозиційного блоку за інформацію про ситуацію в Україні, і пообіцяв донести її до всіх вищих керівників Ради Європи.

Крім того, сторони домовилися про постійний контакт.

Сьогодні делегація Опозиційного блоку проведе ще низку зустрічей із європейськими депутатами, а також керівниками Ради Європи.

Оригінал за посиланням
Всі новини
по темі