17 Серпня 2023
Сьогодні ми святкуємо день інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія — нашого мудрого авви-старця, нашого дбайливого духовного наставника та старанного молитовника. Можна тільки дивуватись мудрості Божественного Промислу, коли бачиш, як Господь керує Своєю Церквою та Своїм народом. Коли владиці Онуфрію випало жереб стати біля керма великого церковного корабля, хто міг уявити, які випробування чекають на нього і всіх нас попереду? Про це знав один Господь і Він вибрав з нашого середовища, гідного такого відповідального служіння. Церковний розкол що поглибився та вийшов за межі України, вразив уже світове Православ'я, поділ українського суспільства, масштабна зовнішня агресія, жорстока війна.
            В цей найвідповідальніший момент в Україні розгортається масована кампанія проти канонічної Української Православної Церкви. Відкриваються гоніння на священноначалля, множаться захоплення храмів - у тому числі за підтримки органів, що покликані стояти на варті закону та порядку. Блаженнішому Онуфрію важко бачити ті випробування, які випали на долю Церкви та її архієреїв. Так, до п'яти років ув'язнення засуджено митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, у якого, нібито, знайшли листівки агітаційного характеру, що в умовах війни було розцінено як роботу на користь ворога. Вершиною цинізму в цій дешевій постановці стало те, що суд розпорядився знищити ці листівки (які є речовими доказами), щоб уникнути можливості проведення незалежної експертизи. Через надуманий привід під арештом опиняється настоятель Києво-Печерської Лаври – владика Павло. Знущання з боку влади привели владику Павла до лікарняної палати з інфарктом. Шановному ієрарху Української Православної Церкви — митрополиту Черкаському та Канівському Феодосію — продовжили домашній арешт ще на два місяці після його заяв про початок гонінь на Церкву в Україні. Причина — нібито «обвинувачений може ховатися від слідства та впливати на свідків». Переслідуваннями довели до інсульту митрополита Банченського Лонгіна, відомого своєю благодійною та педагогічною діяльністю. Владика Лонгін усиновив сотні дітей, ставши для них другим батьком і, піклуючись про них, як про рідних. Багатьох єпископів та священиків викликають на допити до СБУ та Національної поліції. Порушено велику кількість кримінальних справ проти представників Церкви. В останні кілька днів влада відновила захоплення будівель, що належать Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі: паломникам та семінаристам заборонили доступ до Нижньої Лаври (попри те, що у людей у ​​гуртожитку та в готелі залишилися їхні особисті речі), а пізніше поліція взагалі заблокувала проходи на територію Лаври Все це - не просто переслідування  Української Православної Церкви. Це - політичний акт, який чиниться в  порушення Конституції України. Захоплення Лаври це -  не турбота про «духовну незалежність», а дії на користь закордонного центру -  Фанара та Вселенського патріарха Варфоломія, які прагнуть за всяку ціну отримати ряд стародавніх храмових комплексів в Україні в ставропігію і, які несуть повну відповідальність за гоніння проти канонічного Православ'я в Україні. Саме вони провокують дії, що спричиняють смуту та розкол. Переслідування Священноначалля УПЦ це -  не зміцнення національної безпеки, а спроба зруйнувати Православ'я, залякати священиків та мирян. Це - не побудова «духовної незалежності», а побудова незалежності від Христа для поклоніння правителям земним і задоволення земних пристрастей.
            На тлі загального сум'яття та божевілля виділяється смиренне та молитовне служіння нашого Архипастиря – Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Своїм непохитним прикладом він показує, що можна скільки завгодно бити молотом по чистій гладі води, але в такий спосіб її зламати чи вичерпати неможливо. Кола розійдуться і все заспокоїться. У Церкві віками живе слово Істини. Церква зберігає у нас здатність бути людиною. Блаженніший владика Онуфрій у своїх проповідях ніколи не говорить про тлінні речі і, ті пристрасті, які розділяють суспільство. Він говорить про те, що Христос – це Любов, Христос – це Прощення. І саме цим,  його слова такі ненависні тим, хто намагається задати у суспільстві тренд на ворожнечу, злість та ненависть. Але ж ненависть – поганий матеріал для будівництва майбутнього. Щастя можна побудувати лише на Любові. Його сила проти насильства — це віра благому Божому промислу, надія на милість Господа, це -  смирення у Ісусі Христі, це- прощення Бога заради, це -  любов до ближніх. Одного разу Сам Спаситель смиренністю перед божественною волею Свого Небесного Батька переміг диявола та весь ушкоджений ним світ. Для Київської митрополії завжди було характерне ревне служіння її предстоятелів Господу. І Блаженніший митрополит Онуфрій є продовжувачем цієї традиції, не даючи політичним пристрастям і спокусам взяти гору над істинною вірою. Історія свідчить: п'ятнадцять Вселенських Патріархів було звинувачено в єресі, але лише три київські митрополити впадали в єресь за понад тисячу років. І в наш час Блаженніший Онуфрій опинився в авангарді боротьби зі спробою внести брехню папізму до світового Православ'я. Я нітрохи не сумніваюся, що завдяки позиції нашого Предстоятеля і, головне, завдяки його молитві, ми пройдемо через усі випробування і переслідування, які нам попустили. Церква Божа не тільки вистоїть, а й зміцниться. Україна не лише вистоїть, а й відродиться.
З днем ​​вашої інтронізації, Ваше Блаженство! Многая і благая  Вам літа!
 
Всі новини
по темі