25 Грудня 2023
Дорогі брати і сестри!
Сьогодні ми святкуємо день пам'яті святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського.
Це один з найшанованіших святих, чудотворець, ревний захисник православної віри. Церковна традиція та всенародна любов за величчю ставлять його поруч зі святителем Миколаєм Мирлікійським.
При цьому сам образ святого Спиридона руйнує багато шаблонів, що побутують у суспільній свідомості. Неосвічений пастух і землероб, ставши єпископом, він відстояв Правду Божу та осоромив єретиків-філософів на легендарному Нікейському соборі. Незаможна людина, він роздавав усе, що мав, нужденним і, ось вже сотні років, мільйони людей по всьому світу вважають його головним помічником у матеріальних труднощах та побутових проблемах. Смиренний молитовник і простець, він володів такою висотою любові й довіри до Бога, що Господь у відповідь на його прохання посилав людям дощ у часи засухи й голоду, зціляв невиліковних хворих, виганяв бісів і воскрешав мертвих. Його мощі, які спочивають на грецькому острові Корфу, збереглися донині нетлінними та мають температуру тіла живої людини.
Святитель Спиридон не доводив словами, а усім своїм життям показував, що Бог — всепереможна Любов. Що запорукою по-справжньому щасливого життя є повна довіра Христу в простоті серця.
Спотворена гріхами людина зрощує своє его до небес, спрямовує усі свої інтереси на себе, на забезпечення свого комфорту за рахунок інших. Так, зовні володіючи усіма благами цивілізації, самолюбна людина внутрішньо мало чим відрізняється від хижака, що живе за законом джунглів. Рік за роком руйнуючи гармонійну систему світобудови, така людина з царя і хранителя цього світу перетворюється на його тирана й знищувача.
Ми бачимо, що вся історія людства — це, на жаль, прогрес технологій та регрес душі. І сучасні сумні події лише підтверджують це. 
Тільки любов християнська, чиста і жертовна, допомагає нам перебудувати себе, змінити згубний спосіб мислення. Тільки така любов вчить помічати та відчувати радості й печалі ближнього, дає шанс усвідомити, що світ створений не тільки заради конкретно тебе, але для нашого спільного щасливого життя в мирі та злагоді із собою, з тими, хто нас оточує, та з Богом.
Цього миру я і хочу побажати всім нам сьогодні.
Зі святом, дорогі брати і сестри!
 
Всі новини
по темі