07 Липня 2023
Дорогі брати та сестри!

Сьогодні ми згадуємо і шануємо святого пророка і хрестителя Господнього Іоанна.

Останній пророк Старого Завіту і перший пророк Нового Завіту був суворим аскетом, сміливим викривачем неправедної влади і ревним служителем божественної Істини. Євангеліє називає його найбільшим з людей, а ченці вважають його своїм покровителем. День Різдва Іоанна Хрестителя з давніх-давен був одним з найулюбленіших свят у нашого народу.

Примітно, що цього року свято затьмарене не лише жахами війни, а й беззаконням влади, яка напередодні перейшла до захоплення головної нашої чернечої обителі — Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Загони поліції, Служби безпеки та Національної гвардії захопили та опечатали три лаврські корпуси — у тому числі резиденцію Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, де проходили засідання Священного Синоду УПЦ. На черзі захоплення лаврського готелю для паломників, у якому з початку війни проживали біженці.

Подібні переслідування останній раз мали місце хіба що за часів більшовиків, політичними спадкоємцями яких є нинішня влада в Україні. Історичний досвід України показує, як можна одночасно зносити пам'ятники Леніну та бути вірними продовжувачами його справи.

Іоанна Хрестителя стратили за наказом царя Ірода. Але недовго раділи смерті святого безбожний цар та його оточення. Всі вони канули в Лету, як і наступні переслідувачі християнства.

Сьогодні нові «іроди» повстали на служителів істинної Церкви, на смиренних ченців та беззахисних жінок — молитовників за багатостраждальний народ наш перед Богом. При цьому представники силових структур застосовували силу до простих парафіян, блокували їх, затримували і не пускали на територію монастиря.

Відповідальність за те, що відбувається, лежить насамперед на вищому керівництві країни і Вселенському Патріарху Варфоломію, який бажає отримати Лавру собі в Ставропігію. Тобто над Лаврою планується встановлення іноземної юрисдикції і українська влада готова цьому сприяти. Це питання вже розглядалося Священним Синодом Вселенської Церкви. Чи не випадково активізація силових дій із захоплення Лаври розпочалася напередодні зустрічі Володимира Зеленського та Патріарха Варфоломія?

Гоніння та звинувачення проти Української Православної Церкви ґрунтуються на брехні та свавіллі. Народ намагаються занурити у темряву помилок та відвертої пропаганди. Святий Іоанн Хреститель навчав нас не боятися говорити правду і викривати брехню та гріховність — навіть якщо вона походить від всесильних коронованих особистостей. І не боятися страждати за правду.

У цей складний час головне для всіх нас — це не дозволити собі зневіритися, дивлячись на свавілля влади і на шквал брехні в засобах масової інформації. Так, людей намагаються настроїти проти Церкви. Але все, що ґрунтується на неправді, має недовгий вік. Ми знаємо, що це вже було в минулому. На жаль, українська влада погано знає історію.

Сьогодні ми, незважаючи на беззаконня, що посилюється, повинні бути єдині. Маємо згуртуватися навколо Священноначальності УПЦ та допомагати один одному.

Співробітникам правоохоронних органів, задіяним у захопленні Лаври, бажаю постійно пам'ятати про Закон та відповідальність за його порушення.

Все проходить і це пройде. Якщо Господь посилає нам випробування, то Він перевіряє нас на віру і на вірність. Не випадково ці слова такі близькі за звучанням і за змістом: віра в Господа Ісуса Христа і вірність істинній Православній Церкві, а також вірність нашому народу нероздільні.

Даруй нам, Боже, за молитвами святого Пророка і Предтечі Свого Іоанна Хрестителя, стійкості у вірі та міцності стояння в істині, щоб нам у ці смутні часи не очерствіти, не похитнутися, щоб у нас не вичерпувалася любов і не охолоджувалась надія на новий світанок і світле майбутнє.

Зі святом!
Всі новини
по темі