19 Грудня 2023
Щороку улюблені усіма зимові свята відкриває світлий день пам'яті великого святого – чудотворця й угодника Божого Миколая, архієпископа Лікійського міста Міри.
Це свято дарує усім віруючим серцям велику радість, які б проблеми і негаразди не спіткали нас на життєвому шляху.
Чому ж століттями в храми, освячені на честь святителя Миколая та до його ікон невпинним потоком течуть прочани і богомольці? Чому людина, яка жила в незапам'ятні часи у чужій і далекій від нас країні, така дорога та близька нам?
Причиною, вважаю, є дієва християнська любов святителя Миколая — дар Божий, на який цей святий був дивовижно багатий. Та так, що він не перестає ділитися ним вже багато сотень років з усіма, хто перебуває в біді та небезпеці, у сильному матеріальному чи духовному нестатку, хто з вірою прикликає його святе ім'я.
В особі святителя Миколая ми маємо міцного заступника перед Престолом Божим, швидкого нашого помічника, лікаря, визволителя та втішителя.
Його життя переконливо показує, що любов Христова — це могутня, життєдайна і творча сила, для якої немає нічого неможливого. Її не стримують межі часу та простору. Вона здатна перемогти будь-яке зло, зруйнувати матрицю диявольської брехні, перебудувати нашу реальність наново, повернути надію на світле майбутнє, зробити нас по-справжньому щасливими. Тільки б ми були готові впустити її у свої серця і дати їй шанс діяти.
Зараз ця сила нам потрібна як ніколи!
Згадуючи труди і подвиги, чудеса й настанови нашого «швидкого помічника», святого Миколая, попросимо його сьогодні, щоб і нас наповнила любов Христова, здатна зігріти тих, хто потребує нашої допомоги, турботи та підтримки.
Попросимо його, щоб він напоумив можновладців, як колись дивовижним чином напоумив градоначальника міста Міри й самого візантійського царя, що були готові пролити невинну кров. Попросимо, щоб за його і нашими молитвами припинилося безумство на нашій багатостраждальній землі — адже святому Миколаю за життя вдавалося зупиняти меч і примиряти заклятих ворогів. Попросимо, щоб якнайшвидше запанував в Україні довгоочікуваний мир, щоб наші діти й онуки знову могли радіти життю під мирним небом. 
Хочу побажати сьогодні всім нам хоч трохи долучитися до тієї небесної любові, якою жила ця велика людина. Навчитися у святого Миколая твердого стояння у Православній вірі, безкомпромісності у відстоюванні правди, увазі та співчуттю до ближніх, рішучості творити справи милосердя навіть там, де це, здається, абсолютно неможливо. Будемо пам’ятати, що Господь завжди готовий у відповідь на наш добрий намір з надлишком дарувати Свою божественну благодать, яка «немічне лікує і зубожіле поповнює».
Сердечно вітаю вас зі святом, дорогі брати і сестри!
 
Всі новини
по темі