28 Серпня 2023
Дорогі брати та сестри!
Сьогодні ми святкуємо день Успіння Пресвятої Богородиці — найвеличнішої з людей, що будь-коли жили на землі, «Чеснішої Херувим і Славнішої без порівняння Серафим», як оспівує Її наша Свята Матір-Церква.
Успіння Пресвятої Богородиці — це Богородичний Великдень, який палко шанує український народ. Це свято зустрічі Божої Матері зі Своїм возлюбленим Сином, з Нашим Спасителем, Творцем Всесвіту.
Від самого народження Пречиста Діва Марія готувалася до Своєї великої місії. Вона розуміла, що все її життя — це жертовне служіння, це хресний шлях. І Вона пройшла його смиренно й покірно, служачи Божественному плану спасіння людей, який уготовав Її Син Христос.
За Її власним словом, Вона не залишила нас і в Своєму Успінні. Про це співає Церква у головному піснеспіві нинішнього свята. Пресвята Богородиця — головна і скора Заступниця всього роду християнського, покровителька землі нашої, яку Вона обрала у Свій третій наділ. Вона завжди готова почути нас, завжди готова допомогти.
І сьогодні, коли нас оточує така величезна кількість бід, болю та страждань, коли ченців і прочан виганяють з дому Пресвятої Богородиці — нашої Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, коли не дають юнакам, які обрали шлях служіння Богу та ближнім, навчатися у своїй альма-матер — Київській духовній академії та семінарії; коли женуть та утискують канонічну Українську Православну Церкву за те, що Вона зберігає вірність Христу замість того, щоб догоджати політикам; коли всіх нас намагаються залякати та оплутати павутинням брехні, коли відбирають наші святині, позбавляють нас свободи і права на власну думку… — ми з вірою і надією звертаємося до Неї. До Тої, Хто може вблагати Сина Свого помилувати, захистити від усіх видимих і невидимих ворогів нас, нашу землю, наші храми, дарувати нам знову мирне й благословенне життя.
Усі нинішні спокуси попущені нам Богом задля нашого спасіння і, вони розтануть наче дим, якщо ми за заповіддю Христовою будемо єдині, якщо ми твердо та сміливо триматимемося за Нього єдиного, а не шукати примарних спокус світу цього.
З нами Пресвята Богородиця. З нами всі наші святі отці Києво-Печерські. З нами Бог!
Ми все це пройдемо, якщо наші архїєоеї, священники, якщо всі ми  зможемо згуртуватися навколо нашого Предстоятеля — Блаженнішого Митрополита Онуфрія.
Як би не розгойдували вороги нашу Церкву, як би не заважали нам жити, молитися і працювати, все це не має очікуваного успіху. Свідчення тому — нещодавня багатотисячна Хресна хода у Свято-Успенську Почаївську Лавру, яка всупереч усім утискам диявольським благополучно прийшла до головної чернечої обителі Західної України. Свідченням цього є наші повні віруючих людей храми, наша активна благодійна діяльність, наша взаємна любов у Христі та прощення.
Дорогі брати і сестри, не будемо сумувати і боятися!
Пресвята Владичиця наша Богородиця неодмінно вблагає Сина Свого про спасіння Його Церкви та нашого боголюбивого народу. Аби тільки ми були єдині та не піддавалися вірусам ненависті, брехні та іншим спокусам.
Згуртовані спільною вірою і молитвою допомагатимемо одне одному пройти цей час спокус гідно та праведно.
Миру всім нам і любові!
Зі святом!
 
Всі новини
по темі