30 Липня 2015

Голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко й народний депутат Вадим Новинський звернулися з листом до голови Служби безпеки України та Генерального прокурора України щодо резонансної та прецедентної ситуації, яка склалася навколо Свято-Успенської Почаївської Лаври в місті Почаїв Тернопільської області. Парламентарії звернули їхню увагу на загрозу здійснення низки масштабних провокацій для захоплення будівель та майна Лаври, що може призвести до масових заворушень із численними людськими жертвами.

Покликаючись на звернення намісника Свято-Успенської Почаївської Лаври Володимира, митрополита Почаївського, депутати Опозиційного блоку підкреслюють у зверненні, що на територію монастиря заплановано ввезти вогнепальну зброю з метою здійснення низки провокацій для захоплення Лаври.

Як йдеться в листі парламентаріїв, митрополит Почаївський Володимир також повідомляє про спробу забрати споруди Свято-Успенської Почаївської Лаври й передати їх на баланс Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника для незаконного позбавлення права релігійної громади на використання цих споруд.

У зв’язку з цим народні депутати від Політичної партії «Опозиційний блок» зазначають, що ситуація навколо Свято-Успенської Почаївської Лаври є черговою провокацією, спрямованою на розпалювання в державі міжконфесійного та міжнаціонального конфліктів, що може призвести до непередбачуваних наслідків.

Юрій Бойко і Вадим Новинський закликають Генпрокурора та голову СБУ розглянути ці факти й дати їм належну правову оцінку. Крім того, парламентарії вимагають вжити заходів для запобігання вчиненню провокацій щодо Свято-Успенської Почаївської Лаври, забезпечити захист життя і здоров’я громадян, а також збереження пам’ятки архітектури національного значення.

Оригінал новини за посиланням

Всі новини
по темі