28 Жовтня 2015

Держава має звернути пильну увагу на наростання тенденції розпалювання релігійної ворожнечі в Україні та сприяти міжконфесійному примиренню в суспільстві. Таку думку під час «круглого столу» «Стан свободи совісті та державно-церковних відносин в Україні», організованого Комітетом Верховної Ради з питань духовності та культури, висловив народний депутат від партії «Опозиційний блок» Вадим Новинський.

У своєму виступі депутат зазначив, що останнім часом на тлі соціально-політичної нестабільності в державі та радикалізації настроїв у суспільстві почастішали випадки конфліктів на релігійному й міжконфесійному ґрунті. Йдеться, насамперед, про факти незаконних захоплень культових споруд, свідченням чого є численні звернення до парламенту від представників різних конфесій.

Депутат зазначив, що найбільш гнітюча ситуація склалася щодо храмів, які належать парафіям УПЦ. За даними Синоду УПЦ, у 2014–2015 році в конфесії зафіксовано 28 захоплених храмів, ще 6 під загрозою захоплення і 2 опечатано. Одним із найбільш кричущих фактів став конфлікт навколо храму Святого Георгія Побідоносця в селі Катеринівка Тернопільській області, де парафіян УПЦ намагалися силоміць вигнати з храму за участю збройних формувань. Унаслідок конфлікту постраждали 15 осіб, двох із яких було госпіталізовано з травмами різної тяжкості. Ситуація, що склалася, стала можлива за потурання правоохоронних органів і через протиправні дії місцевої влади, зазначив нардеп.

Новинський також повідомив, що за всіма згаданими фактами було направлено відповідні депутатські звернення до правоохоронних органів та органів прокуратури. Однак відповіді, отримані звідти, свідчать про небажання влади звертати увагу на зазначену проблему.

Депутат нагадав, що для запобігання подібного роду конфліктам ще у грудні 2014 року він вніс до парламенту проект відповідної постанови, яка б посилила захист релігійних громад від неправомірних зазіхань на їхню власність. Водночас цей документ не знаходить належної підтримки в комітеті, і його може бути знято з розгляду через нібито його невідповідність нормам Конституції.

Крім того, депутат ініціював створення Тимчасової слідчої комісії парламенту, яка має дати відповідну правову оцінку цим подіям і спонукати владу, правоохоронні органи провести неупереджене й точне розслідування всіх випадків порушення законності.

Новинський підкреслив, що ця ситуація вимагає невідкладного втручання з боку відповідних державних органів, які мають докласти всіх зусиль для встановлення міжконфесійного миру в Україні.

Всі новини
по темі