11 Квітня 2020

У ніч із суботи на неділю (за місцевим часом) в аеропорту багатомільйонного міста Гуанчжоу завершилося митне оформлення та завантаження в літак для відправлення до України чергової партії гуманітарного вантажу медичного призначення, закупленого в Китайській Народній Республіці Благодійним Фондом Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Цього разу це мільйон сертифікованих медичних масок, які найближчими днями надійдуть до медустанов Херсонської, Миколаївської, Донецької (зокрема міста Маріуполя), Запорізької та Дніпропетровської областей (зокрема міста Кривого Рогу), а також будуть безоплатно роздаватися нашим громадянам у Парафіях УПЦ у всій країні для забезпечення максимальної безпеки парафіян, які вирішать узяти участь у святкових Великодніх Службах відповідно до вимог закону про карантинні заходи під час відвідування храмів. Крім того, частину масок передадуть для гарантування безпеки працівників на підприємствах, що входять до групи Смарт-Холдинг.

Уже завтра цей гуманітарний вантаж буде доставлено в Україну одним із літаків авіакомпанії SkyUp у межах анонсованої Президентом Володимиром Зеленським програми спеціальних вантажних авіарейсів, які зараз виконуються до десяти разів на тиждень.

Оперативне митне оформлення та завантаження в літак у китайському аеропорту стали можливі завдяки особистому сприянню Генерального консула України в Гуанчжоу Дмитра Камкова. Ми дійсно дуже вдячні за допомогу та спільну злагоджену роботу як Дмитру, так і всьому колективу дипкорпусу України в КНР на чолі з Надзвичайним і Повноважним послом Сергієм Камишевим, а також працівникам спеціально створеного для цих операцій Штабу при Офісі Президента України та працівникам авіакомпанії SkyUp, яка сьогодні виконує місію основного перевізника медичного обладнання та препаратів для боротьби з епідемією, організованих по лінії згаданого вище Штабу при ОПУ.

Нагадаємо, на початку квітня до України прибули закуплені Фондом у Китаї 3 високоточні та високопродуктивні діагностичні системи для виявлення захворювання COVID-19 і 10 спеціалізованих боксів для транспортування хворих з інфекцією або підозрою на інфекцію. Ці бокси дають можливість медпрацівникам виконувати необхідні дії для оперативного надання допомоги пацієнтам під час транспортування, водночас гарантують безпеку як для самого пацієнта, так і для медичного персоналу, який супроводжує його.

Починаючи з березня 2020 року Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці закуповує в КНР високоефективні апарати штучної вентиляції легенів (десять із яких уже прибули до України й передані медичним закладам), десятки тисяч експрес-тестів, тисячі костюмів і респіраторів вищого ступеню захисту для медиків. Їх доставлено в Донецьку, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську області.

Фонд також організував закупівлю найбільшої партії високоточних ПЛР тест-систем DialPlexQ™ ️ – 100 000 екземплярів із Південної Кореї. Їх уже розподілено між лабораторіями МОЗ усіх областей України.

Всі новини
по темі