04 Грудня 2018

Вчора на погоджувальній раді я як голова фракції «Опозиційний Блок» поставив питання про відповідальність влади та особисто президента Порошенка за економічні наслідки введення воєнного стану.

Насамперед, потрібно з’ясувати, яку ціну заплатить народ і економіка України за воєнний стан. Влада традиційно не прорахувала наслідки своїх дій і не зробила нічого, щоби захистити громадян від можливого поглиблення економічної кризи та невиконання соціальних зобов’язань, зокрема, через невиконання бюджету, можливий дефолт або девальвацію гривні.

Хочу запитати президента, РНБО й тих, хто голосував за це ганебне рішення в залі Верховної Ради: вони порахували збитки, яких зазнає Державний бюджет унаслідок введення воєнного стану, скільки доходів недоотримає держава? Упевнений, що воєнний стан позначиться на кожній українській родині, особливо на жителях тих територій, де його було введено.

Воєнний стан – це можливе зниження кредитного рейтингу України і, хоч що нам говорить влада, не виключеним є припинення кредитування нашої країни міжнародними установами. Це призведе до зриву контрактів на підприємствах, розташованих у регіонах, де введено воєнний стан. Як наслідок – це зниження обсягів виробництва та скорочення робочих місць, недоотримання доходів підприємствами і зменшення надходження податків до бюджету. Усе це разом продовжить падіння економіки та призведе до ще більшого зубожіння українців.

Для партії і для мене особисто очевидним є те, що нічого не прорахували, тому що думали тільки про скасування або перенесення виборів президента й обмеженнях можливостей конкурентів. Хочу зауважити – місяць, на який введено воєнний стан, мине швидко, і всі збитки й економічні наслідки цього безглуздого рішення будуть прораховані. Так само, як буде зроблено й аудит того, що встиг або не встиг зробити президент для зміцнення обороноздатності України за цей час. Упродовж цих 30 діб ми будемо контролювати, як влада виконує свої обіцянки не обмежувати громадянські права та свободи.

Всі новини
по темі