14 Серпня 2019

Джерело: «Українські новини»

Генеральна прокуратура України припинила кримінальне переслідування народного депутата, лідера партії «Опозиційний блок» Вадима Новинського в межах так званої «церковної справи».


Про це повідомив адвокат Новинського Олег Татаров.

Справу закрито відповідною постановою слідчого ГПУ від 26 липня. Отже, прокуратура виконала вимоги постанови Печерського районного суду Києва від 25 червня ц. р., якою ГПУ було наказано протягом місяця завершити досудове розслідування та виконати одну з передбачених ст. 283 КПК України процесуальних дій – або закрити справу, або передати обвинувальний акт до суду, уточнив юрист.

Татаров нагадав, що з моменту порушення згаданої справи ГПУ минуло вже більш ніж 5 років, а з моменту зняття з Новинського депутатської недоторканності на прохання Юрія Луценка – 2,5 роки.

«Весь цей час Вадим Владиславович перебував у статусі свідка. Офіційної підозри йому ніхто не вручав, хоча за фактом, з огляду на процесуальні документи ГПУ, слідство розглядало його як підозрюваного в скоєнні якогось злочину. Це грубе порушення основних громадянських прав і свобод, а також принципу презумпції невинності. Такий підхід свідчить про те, що саме досудове розслідування було формальним і переслідувало зовсім іншу мету – маніпулювання громадською думкою з політичною метою», – сказав Татаров.

Адвокат підкреслив, що в процесі розгляду клопотання до ГПУ суд взагалі не знайшов жодних фактів, що підтверджують причетність Новинського до вчинення будь-якого кримінального злочину.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року Верховна Рада всупереч рішенню Регламентного комітету дала згоду ГПУ на зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності члена фракції «Опозиційний блок» Вадима Новинського. ГПУ підозрювала депутата в тому, що він нібито був пособником у реалізації злочинного плану екс-президента Віктора Януковича щодо зміщення предстоятеля УПЦ митрополита Володимира (Сабодана) з поста глави Церкви. За версією слідства, Новинський нібито був причетний до незаконного позбавлення волі секретаря предстоятеля Олександра Драбинка, який був замішаний у гучній справі викрадення черниць. У процесі розслідування цієї справи Драбинко особисто попросив забезпечити йому державну охорону, боячись помсти з боку інших фігурантів злочину, на яких він дав викривальні свідчення.

Сам В. Новинський назвав згадане звернення ГПУ, як і саму справу, «Прикладом переслідування політичних опонентів влади». Водночас політик не виключав, що в цієї справи був економічний мотив, вказуючи на те, що паралельно ГПУ чинила пресинг на компанії, бенефіціаром яких він є.

Одночасно інформаційне агентство РБК-Україна провело власне розслідування, згідно з яким Олександр Драбинко виступав для ГПУ як «ідеальний свідок» проти Новінського, тому що сам був замішаний у гучній справі про викрадення настоятельки та її келейниці бізнесменом Сергієм Бутом.

Як повідомив РБК-Україна екс-заступник прокурора Києва Максим Ленко, який безпосередньо розслідував цю справу, Драбинко фактично визнав свою співучасть у злочині. Адже саме на його запрошення монахині прибули на територію Києво-Печерської Лаври, звідки згодом були викрадені підопічними Бута. Останній згодом був заарештований, а Драбинко уникнув арешту завдяки зверненню Блаженнішого Володимира до владних кабінетів і особисто до Януковича.

Всі новини
по темі