06 Січня 2024
Дорогі брати і сестри!
Сердечно вітаю вас зі світлим та радісним, великим святом Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа!
Сьогодні всі люди, чиї серця освітлені вірою в Спасителя, зустрічаються духовно під Віфлеємською зіркою в убогій печерці пастухів, щоби прославити Богонемовля Христа, яке лежить у яслах, — Того, Хто заради нас і нашого спасіння зійшов з Небес і став одним з нас.
Христос приніс із Собою мир та прощення, спокуту всіх гріхів, перемогу над смертю. Він відкрив нам, вигнанцям з раю, шлях до Царства Божого, зібрав боголюбивих людей усіх часів і народів у Свою Церкву — наш спільний Ковчег спасіння.
Об'єднувати, прощати, умиротворяти, надихати, дарувати чисту сердечну радість може тільки Бог і ті, хто, відкриваючи Йому свої серця, стають чистими сосудами для Його божественної благодаті. 
Справи диявола протилежні. Це він невтомно сіє ненависть і злобу, гординю та заздрість. Він розділяє людей, заохочує ворожнечу одного з одним, чвари і спокушає міражами. Єдине, що лишається для нього непідвладним, — наше право вільного вибору.
Хто першими повстали на Христа? Віддали наказ на побиття всіх немовлят Віфлеєму, бажаючи смерті Сина Божого, та змусили Святе Сімейство покинути батьківщину і втекти до чужої країни? Правителі й політики, які бачили в Христі загрозу своїй владі над умами й долями людей.
Хто першими дізналися про пришестя у світ Спасителя, прийшли вклонитися Йому, увірували у Нього і стали Його послідовниками? Прості пастухи і мудрі волхви.
Через більше ніж дві тисячі років у світі, по суті, нічого не змінилося. Осліплені вседозволеністю політики борються з Христом і Його Церквою, а прості люди як вірили в Бога, так і вірять.
Біль і страждання, які ми сьогодні переживаємо, — результат того, що занадто багато людей піддалися спокусі, віддалилися від Бога та заповідей Його.
Немає Божої волі у смертях і руйнуваннях. Не Бог, ім'я Якому Любов, є причиною лиха, що спіткало нас. Чи можна врятуватися від бід, продовжуючи розпалювати пекельний вогонь війни взаємною ненавистю? Чи можна згуртувати народ, якщо все навколо побудовано на відвертій брехні та лицемірстві?
Відповідь проста і складна водночас: без Бога, без Правди Його, без нашого покаяння перед Ним, без прощення один одного немає виходу з того гріховного глухого кута, в якому ми всі опинилися, немає шляху до надійного миру і відновлення щасливого життя, до єдності та злагоди.
Коли я бачу, як багато людей ідуть на світло проти течії, обирають добро і любов, творять справи милосердя, — я зміцнююсь у вірі, що благодать Божа неодмінно здолає морок у душах і благословенний Богом мир неодмінно запанує на нашій багатостраждальній землі. 
Вітаю всіх вас, дорогі брати і сестри, зі святом Різдва Христового.
Бажаю всім нам міцно стояти в істинній вірі, завжди перебувати в спасительному лоні нашої Української Православної Церкви, згуртувавшись навколо нашого Предстоятеля — Блаженнішого Митрополита Онуфрія, зберігати нашу єдність. 
Сил і здоров'я, мужності й терпіння, миру й благополуччя, любові до Бога та ближнього!
«Христос народжується! Славімо Його!»
 
Всі новини
по темі