08 Листопада 2019

Інтерв'ю міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського Релігійно-інформаційній службі України, у якому він розмірковує про насильницьке перейменування канонічної Української Православної Церкви, показує: у нинішньому уряді й серед так званих «слуг народу» — чимало тих, хто й далі мислить у дусі політичної порошенківщини, що базувалася на крайньому націоналізмі, мілітаризмі і спробах грубого втручання держави в справи Церкви.

Бородянський повторює тези старої влади про те, що УПЦ пов'язана з державою-агресором, а тому повинна вказувати у своїй назві пряму залежність від Московського Патріархату.

Деякі представники нової влади забувають, що кредит довіри, отриманий «Слугою народу» під час виборчих кампаній 2019 року, — це наслідок реакції громадян на гуманітарну політику попереднього Президента. Віддаючи голоси за Володимира Зеленського та його партію, народ голосував насамперед за відновлення громадянського миру, за припинення політики поділу українців на «правильних» і «неправильних», проти гонінь за мовним чи релігійним принципом.

Всього лише через кілька місяців міністр уряду «Слуги народу» заговорив словами Петра Порошенка. Вважаю, що подібна риторика веде до вкрай небезпечних наслідків, її результатом може стати нова хвиля протистояння в суспільстві. Тільки повернення в конституційне поле, тільки припинення спроб держави чинити тиск на канонічне Православ'я, скасування дискримінаційних законів може стати запорукою миру та стабільності в Україні.

А щодо міністра Бородянського — Президент, прем'єр-міністр і партія, яка довірила йому міністерський портфель, повинні негайно дати свою оцінку необдуманим і провокаційним заявам.

Всі новини
по темі