27 Листопада 2018

Вчорашнє голосування у Верховній Раді з питання введення воєнного стану показало повну поразку Петра Порошенка. Йому не вдалося здійснити свій початковий задум і встановити диктатуру в країні, обмежити дію Конституції і скасувати або перенести президентські вибори. У тому вигляді, у якому рішення було проголосовано, сама по собі ідея воєнного стану стає нонсенсом і насмішкою над «стратегічним генієм» людей із найближчого оточення Президента.

Замість 60 днів воєнного стану на території всієї країни (що призвело б до автоматичного перенесення на невизначений час президентських виборів) Рада затвердила військовий стан у стилі «софт» – 30 днів на території 10 областей із чітким розпорядженням провести президентські вибори саме 31 березня. Президентська команда настільки була впевнена в тому, то її варіант буде покірно прийнятий народними депутатами, що ще до голосування віддала початковий текст Указу Президента в друк – і сьогодні країна могла з подивом бачити, як «Урядовий кур’єр» вийшов з опублікованими без правок і змін документом. Петро Порошенко зазнав найбільшої політичної поразки.

Відчайдушна спроба Порошенка змінити ситуацію в країні «під себе» провалилася. Верховна Рада показала можливість стати консолідованим центром протидії диктатурі. Я вдячний депутатам фракції «Опозиційного блоку», які рішуче проголосували проти воєнного стану. Треба вказати й на те, що в парламенті низка фракцій злагоджено відреагувала на виклик із боку президентської команди і спільними зусиллями відвела загрозу.

Однак, необхідно бути пильними. Воєнний стан введено в половині країни. Переважно це ті області, у яких сильні позиції Української Православної Церкви. Якщо влада отримає хоч якийсь обнадійливий сигнал із боку Стамбула щодо Томосу, ніщо не може зупинити поплічників режиму в їхньому бажанні захопити храми та радикальним чином перекроїти конфесійну карту – військовий стан дає їм таку можливість, попри запевнення Петра Порошенка в тому, що громадянські права не будуть порушені, а держава не буде втручатися в справи Церкви. Саме тому ми будемо здійснювати постійний контроль дотримання прав і свобод громадян на території десяти областей, у яких введено воєнний стан, а також будемо оперативно інформувати міжнародні організації та дипломатичні представництва про факти виявлених порушень.

Всі новини
по темі