03 Листопада 2016

Щодо активності генерального прокурора в соціальних мережах.

Подання про зняття з мене депутатської недоторканності в апараті Верховної Ради ще немає. Як і не було жодних підозр у ГПУ щодо мене ще 31 жовтня. Про що є офіційна відповідь цього органу. Мабуть, щось змінилося за 3 дні, або генпрокурора безсовісно підставляють його ж підлеглі. Прокоментую цей «анонс» від Юрія Луценка.

Здивований, що саме щодо цієї «шитої білими нитками» справи прокуратура збирається подавати. Під час її розслідування вже змінилися чотири процесуальні прокурори та три слідчі. Я вже давав неодноразово щодо неї свої свідчення й ніколи не ховався за депутатську недоторканність.

У чому ж намагається звинуватити мене ГПУ? За словами Луценка, у нібито причетності до «незаконного тиску на УПЦ, з метою усунення з посади покійного митрополита Володимира». У Церкві знають моє ставлення до Блаженнішого, лікування якого проходило за моєї безпосередньої участі й підтримки. Тільки у відверто безсовісної людини повернеться язик сказати, що я бажав йому зла.

Наскільки мені відомо, звинувачення побудоване переважно на словах колишнього секретаря Блаженнішого громадянина Драбинка, який останнім часом у своїй брехні зайшов дуже далеко, і його не зупиняє навіть церковний сан.

Драбинка 2013 року затримали правоохоронці, бо слідство мало докази, що він входив у коло осіб, причетних до викрадення настоятельки Свято-Покровського монастиря і її келійниці. На прохання Блаженнішого Митрополита Володимира Драбинка залишили в статусі свідка. Він пішов на співпрацю зі слідством і дав свідчення на свого спільника. Боячись помсти співучасника, митрополит Олександр написав заяву з проханням про надання йому охорони, яку зняли 2014 року знову-таки на його прохання. Всі його заяви, а також власноручне каяття є в матеріалах справи про викрадення черниць, про що не раз писали ЗМІ.

І саме перебування під охороною зараз Драбинко називає незаконним утриманням, яке нібито стало частиною «тиску» на Блаженнішого. Ось так в один момент він став «жертвою режиму», промовчавши, що саме цей «режим» врятував його від кримінального переслідування.

Грати роль постраждалих від минулої влади – це звична останнім часом модель поведінки шахраїв різних мастей, водночас прийнято особливо на патріотизм напирати… Але обурює те, як любитель розкішних машин та елітної нерухомості Драбинко примудряється «поставити все з ніг на голову» і використовувати темні сторінки своєї біографії собі ж на користь.

Мені надзвичайно неприємно, що ця людина має стосунок до Української Православної Церкви, яка вже дала оцінку йому як особистості. Священний Синод УПЦ засудив «його стиль життя, негідну поведінку й деструктивні дії».

Зараз влада використовує залежність Драбинка, щодо якого в будь-який момент може бути відновлено розслідування, для того, щоб він лжесвідчив проти мене.

Фабула дуже проста. Але «у брехні ноги короткі», тому ця справа дуже скоро розвалиться, і я впевнений, що всі причетні до її фабрикації понесуть покарання.

Тут простежується відверта політична мотивація, справа сфабрикована для того, щоб влаштувати черговий інформаційний галас і тиснути на опозицію.

Я жодного разу не уникав зустрічі зі слідчими, якщо вони з прокуратури або МВС. Напевно, жоден чиновник або депутат за останні два роки не розмовляв стільки з правоохоронцями, скільки я. Але я ніколи не порушував закон, тому в мене немає підстав уникати його представників.

Щоб заздалегідь припинити будь-які інсинуації, офіційно заявляю – завтра в мене запланована традиційна поїздка на Афон. До України я повернуся вже в понеділок і готовий буду відповісти на будь-які запитання правоохоронців і колег-депутатів щодо цієї справи.

Хоч як розвиватиметься далі ситуація, і хоч як цього не хочеться моїм недругам, у будь-якому випадку – я залишуся в Україні й нікуди виїжджати не збираюся, навіть у разі необґрунтованого переслідування.

А що ж до громадянина Драбинка, то я йому раджу прислухатися до залишків своєї совісті, покаятися й не йти на поводу в політичних підбурювачів, які погрожують йому відновити кримінальну справу, у якій він уже буде фігурувати не як свідок, а обвинувачений.

Всі новини
по темі