11 Липня 2016

Сьогодні в Україні з ініціативи Блаженнішого Митрополита Онуфрія здійснюється безпрецедентна духовна акція – Хресна хода православних вірян, які прямують із Почаєва і Святогірська до Києва, щоби продемонструвати своє прагнення до миру і єдності країни. За час шляху до 20 тисяч подвижників приєднаються тисячі інших – щоби продемонструвати спільну позицію й разом звернутися до Господа про припинення війни та братовбивства, про повернення спокою і стабільності на нашу землю.

Рішуче заявляю, що цілком і повністю підтримую ініціативу Української Православної Церкви, яка єдина демонструє істинне єднання Заходу і Сходу країни, і поділяю надії десятків тисяч учасників Хресної ходи й усіх православних в Україні.

Єдиною зброєю учасників ходу є молитва. Жодних насильницьких акцій, жодного застосування сили або закликів до повалення чинного режиму не буде – ця акція мирна за своєю суттю, і вона спрямована на те, щоб показати прагнення до миру, а не до ескалації. Ми хочемо жити в єдиній країні й рішуче засуджуємо будь-які дії, спрямовані на її розчленування й обмеження суверенітету.

Проте, навколо Хресної ходи навмисне нагнітають інформаційну істерію. У соціальних мережах і ЗМІ з’являються провокаційні заяви про політичний характер Хресної ходи. Вірян намагаються представити ворожими агентами, погрожують розправитися з учасниками акції силовими методами, лякають можливими заворушеннями й насильством.

Апофеозом цієї кампанії стала заява голови Верховної Ради Андрія Парубія, озвучена ним сьогодні на погоджувальній раді фракцій парламенту. Парубій відкрито закликав вжити репресій проти громадян, які підтримали мирну неполітичну ініціативу Української Православної Церкви. Репліка спікера була приправлена відвертою брехнею про міфічних «козаків і прихильників «русского міра» з георгіївськими стрічками», які нібито супроводжують прихожан у їхньому ході. Ця заява, озвучена главою вищого законодавчого державного органу, є черговим доказом того, що нинішні можновладці безсоромно топчуть Закон України про свободу совісті, вважають для себе нормою обмовляти й дискримінувати громадян нашої країни залежно від їхньої релігійної позиції.

Ще більш цинічний вигляд апеляція пана Парубія до правоохоронних органів на тлі того, що, починаючи з кінця 2014 року й досі ні правоохоронна система, ні влада як така не тільки не дали жодної зрозумілої відповіді щодо фактів рейдерських атак на храми, які належать канонічній Українській Православній Церкві, а і значною мірою виступили застрільниками і пропагандистами цих протиправних дій. Нагадаю, йдеться про десятки постраждалих мирян, які обстоювали своє конституційне право на свободу совісті. Потураючи радикальним настроям, влада й далі заплющувати очі на розпалювання в Україні міжконфесійної ворожнечі, а кримінальні справи спускаються на гальмах.

Все це свідчить про те, що «партія війни» зацікавлена в збереженні наявного стану речей. Своїми безглуздими та незграбними спробами «мобілізувати» електорат вона свідомо розкручує маховик війни, нетерпимості та ненависті в і без того наелектризованому українському суспільстві. Влада розуміє, що це її єдиний і останній козир. Вона боїться. Але я вірю, що рано чи пізно з Божою поміччю в Україні встановиться мир і злагода, і тоді народ спитає за все: за тотальне зубожіння, за драконівські тарифи й колапс економіки, за корупцію і зрештою за банальне невміння керувати державою. А поки я закликаю всіх розсудливих громадян України ігнорувати подібні заклики, тому що справжня сила українців у єдності, злагоді та мирі. Вірю в перемогу розуму та здорового глузду.

Що ж до самого пана Парубія, то вважаю, що після цього він не гідний обіймати високу посаду глави Верховної Ради – органу, який покликаний представляти інтереси всіх громадян країни. Наша фракція ініціює створення спеціальної комісії парламенту, яка дасть оцінку висловлюванням Парубія щодо наявності в них фактів розпалювання міжконфесійної, міжетнічної та міжрегіональної ворожнечі. Крім того, уже найближчим часом ми маємо намір почати збір підписів за його відставку.

Всі новини
по темі