09 Листопада 2022
Незважаючи на війну, Група Метінвест залишається надійною опорою України в економічній сфері. З урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств Група за 9 місяців 2022 року перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні майже 18 млрд грн податків та зборів.

Найбільша виплата – податок із прибутку. За січень-вересень українські підприємства Метінвесту сплатили до державного та місцевих бюджетів понад 6 млрд грн.

Друга за розміром сума платежів – єдиний соціальний внесок, що становить 3,3 млрд грн.

Далі йдуть податок на доходи фізичних осіб і плата за користування надрами – до скарбниці України сплачено понад 3 млрд грн кожного податку. 

Попри російську агресію, за 9 місяців 2022 року підприємства Метінвесту та спільні підприємства Групи збільшили виплату рентної плати на видобуток залізної руди на 40% проти аналогічного періоду минулого року – до 2,9 млрд грн, а плату за землю на 35% – до 856 млн грн.

Також значним джерелом наповнення державного та місцевих бюджетів України став екологічний податок – 511 млн грн.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

- У ці скрутні часи ми намагаємося підтримати економіку країни в будь-який можливий спосіб. Усупереч зупинці кількох підприємств у Маріуполі й Авдіївці, Метінвест залишається одним із найбільших платників податків, надійною опорою економіки України. Закриття через війну чорноморських портів призводить до важкої ситуації з логістикою продукції наших ГЗК у Кривому Розі, зменшення рівня завантаження, простою підприємств. Проте ми шукаємо альтернативні шляхи для експорту продукції, покращуємо операційну ефективність, допомагаємо армії та населенню, щоб якнайшвидше наблизити перемогу України.

 
Всі новини
по темі