20 Грудня 2018

Під Верховною Радою проходить молебень вірян Української Православної Церкви проти утиску прав вірян. Зібралися тисячі людей.

Люди звернулися до парламенту: «Ми молимося, щоби Господь дав вам розум», «Депутати! Ви слуги народу або його кати? Віряни УПЦ – це ваш народ».

На жаль, Верховна Рада вже проголосувала один з антицерковних законопроектів – № 5309 про насильницьке перейменування Української Православної Церкви, незважаючи на конституційну заборону дискримінації будь-якої конфесії.

Вважаю, що цим антиправославним голосуванням влада остаточно протиставила себе народу.

Вранці, з порушенням регламенту, коаліція поставила до порядку денного законопроекти, спрямовані на знищення канонічної Української Православної Церкви.

У цього беззаконня є єдина причина – критично низькі рейтинги влади: більшість реформ провалено, люди живуть у злиднях, у країні війна, довіра до влади на нулі. Єдиною суспільною інституцією, якій довіряють українці, залишилася Церква.

Влада ставить під загрозу існування найбільшої православної конфесії в Україні – Української православної Церкви, парафіянами якої, за найскромнішими підрахунками, є приблизно 10 мільйонів людей, які сьогодні можуть бути позбавлені права на свободу совісті та віросповідання. І, очевидно, у вірянах УПЦ режим бачить для себе загрозу.

Ми з колегами з партії та фракції виступаємо проти створення провладних релігійних організацій за рахунок ущемлення в правах третини українського народу. І проти поглиблення розколу українського суспільства на догоду виборчій кампанії Порошенка.

Це злочин проти України.

Всі новини
по темі