15 Жовтня 2015

Створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування фактів незаконного заволодіння майном релігійних громад у Тернопільській області ініціював народний депутат Вадим Новинський. Проект відповідної постанови зареєстровано в парламенті 15 жовтня 2015 року (реєстр. № 3333).

Просити про підтримку цієї ініціативи парламентом депутата змусив кричущий випадок захоплення храму УПЦ у селі Катеринівка (Кременецький район, Тернопільської області). Захоплення культової споруди супроводжувалося підробленням документів і участю в ньому невстановлених озброєних груп. Масові сутички й побиття парафіян, що супроводжувало це захоплення, місцева влада та правоохоронні органи ігнорують. Більше того, місцева влада своїми неправомірними рішеннями тільки ускладнила ситуацію.

У зв’язку з цим представник фракції «Опозиційний блок» пропонує членам комісії розслідувати випадки захоплення культових споруд УПЦ у Тернопільській області, а також інші факти дискримінації за релігійною та політичною ознакою, що почастішали останнім часом у країні.

На думку депутата, ТСК має дати оцінку фактам втручання правоохоронних органів і невстановлених збройних формувань у міжконфесійні суперечки, позасудового переслідування за політичною та іншою ознакою з порушенням Конституції України.

Нагадаємо, що у зв’язку із захопленнями останнім часом низки храмів УПЦ складено відповідну петицію Президенту України з вимогою вжити заходів щодо припинення провокацій проти Української Православної Церкви. Збір підписів розпочався 30 вересня і триватиме 90 днів. Для розгляду Президентом звернення мають підписати 25 тисяч осіб. Проголосувати можна після реєстрації на сайті.

Всі новини
по темі