24 Березня 2024
Сьогодні ми відзначаємо Неділю Торжества Православ'я.
Хтось може подумати: "а що тут святкувати"? Християнство залишається релігією, що найбільш переслідується. В Україні — країні, яка нещодавно вважалася беззаперечно православною, канонічну Церкву притискають, гонять, захоплюють силою та обманом наші храми, переслідують єпископат, духовенство та прихожан, на нас зводять наклепи, з нас намагаються зробити ворогів народу.

Усі ці перешкоди нормальному церковному життю призводять до того, що гріх, а отже й його наслідки: злоба й ненависть — зростають у людях, а доброта й любов зменшуються. Як наслідок, на жаль, сьогодні все більше стає тих, хто забуває про Бога, Його заповіді, про своє призначення, в кінцевому рахунку,  втрачає людське обличчя, стає здатним на страшні вчинки, припиняє відчувати чужий біль та радіє чужому горю. Нещодавні події є підтвердженням цього.
Гріх є причиною всіх воєн, смертей, людських бід та нещасть. І саме з грішними вадами Церква Христова покликана боротися і, навіть в умовах масштабних державних переслідувань продовжує робити це.

Одного разу Патріарх Сербський Павло сказав: "якщо нам призначено зникнути, то зникнемо як люди. Як нелюдам не подобає нам ані жити, ані померти".
Історія сьогоднішнього свята відкриває нам, що справжня Церква страждає саме тому, що вона — Христова. Тому, що вона йде не за духом цього світу, а живе згідно з Божими настановами. І з цієї самої причини вона — непереможна. Як би не хотілося земним правителям підкорити Церкву Христову собі та своїм амбіціям — їм це ніколи не вдасться.
Торжество Православ'я — це торжество і нашої Української Православної Церкви, яка несе чистоту Православ'я українській землі. Сьогодні ми радіємо тому, що ми є її частиною, що ми — Божі.

Ми згадуємо всіх святих, які перемогли колишні єресі й розколи, зберегли для нас чистоту віри, ніколи не йшли на компроміси зі своєю совістю та на угоди з безбожниками, залишалися вірними Христу навіть до смерті. І віримо, що Церква обов'язково вийде переможницею з цього найновішого періоду своєї історії, адже вона -  творіння не людських рук, а Божих.
Пройде час і всі нинішні розколи та єресі, всі нерозкаяні гонителі канонічного Православ'я будуть також піддані анафемі.

Наша країна, наш народ переживають зараз найважчі випробування. Але правда й втіха в тому, що милість та благодать Божа ніколи не полишали та не залишать нас, якщо ми будемо твердо й ревно дбати про нашу віру Православну, вірність Святій Матері Церкві та за все будемо дякувати Богові.
Зі святом, дорогі брати й сестри!
 
Всі новини
по темі