31 Грудня 2021
Дорогі друзі!

Господь не просто дав нам умовний поділ часу на роки, місяці, тижні та дні. Це насамперед можливість порівняння якості прожитих часових відрізків. Напередодні Нового року ми подумки проживаємо все те, що пережили за минулий рік, і робимо висновки, чи був рік успішним або не дуже, чи стали ми кращими, мудрішими, чистішими, чи ми отримали новий досвід і нові знання. А ще Новий рік – це привід для того, щоб замислитися над швидкістю перебігу життя. Особливо, якщо ти прожив на Землі досить довго. З кожним роком час пришвидшується, і ти маєш відчувати, чи все заплановане ти встиг втілити. Новий рік – це час зрозуміти, що нічого не можна залишати «на потім»: просити пробачення в тих, кому завдав образ, зателефонувати рідним, зробити добру справу… Новий рік – це не час чудес, це час усвідомити, що чудеса нам з’являються щодня, просто їх треба навчитися бачити. Адже схід і захід сонця, зміна пір року, подих вітру – це все чудеса. Як і саме людське життя. Просто ми до них занадто звикли, і в гонитві за яскравою мішурою відмовляємо їм у праві вважатися чудом.

Новий рік – це не очікування подарунків, не ялинка, не салат «Олів’є» й не святкове шампанське. Це очищення душі та подяка Господу за саму можливість нашого життя та його продовження в часі, його насиченість чудесами.

Для влади ж цей час поставити питання: чи змінилася якість життя простих людей? Чи наблизилося настання миру? Чи покращився стан економіки? Чи підвищився рівень освіти та медичних послуг? Чи стало суспільство духовнішим? Не соціологічними даними вимірюється якість влади. І Новий рік – це ж не про рейтингові показники, правда?

І в момент, коли опівночі годинник відбиватиме дванадцятий удар, ми всі разом – і влада, і пересічні громадяни – повинні відповісти на одне просте запитання: а чи чесні ми перед собою настільки, щоб самих себе привітати з приходом у наше життя Нового року? І чи все ми зробили для того, щоб перший аркуш календаря 2022 року був чистим і незаплямованим настільки, щоб справді радіти новим можливостям, новим планам – адже тягар минулого, невдачі, проблеми, провали нам вдалося залишити у 2021-му?

Якщо так – то можна безтурботно радіти та веселитися. Якщо ні – це теж привід для радості: я впевнений, що якщо підходити до новорічного свята саме з такими мірками, то якість наступного року буде набагато вищою, набагато яскравішою та ефективнішою.

Подумки обіймаю всіх вас і бажаю в новому році кожному з вас щастя, міцного здоров’я, кохання та примноження радості – за рідних, за сім’ю, за дітей, за успіхи та везіння.

Україні бажаю довгоочікуваного миру та процвітання.

А нашій владі бажаю мудрості та відповідальності. Усе інше віддасться нам за вірою та за нашими справами.

Зі святом!

З Новим роком!
Всі новини
по темі