17 Березня 2017

Транспортна блокада завдала й ще продовжить завдавати колосального збитку економіці України. Багато втрат – уже непоправні.

Цифри свідчать самі за себе. Загальна кількість тільки великих, бюджето- і градотворчих підприємств, які прямим чином постраждають від блокади Донбасу, – понад 150! Рахунок дрібних і середніх іде на сотні, а то й на тисячі.

Тільки на основних виробництвах налічується понад 130 тисяч працівників, разом із сім’ями – це більш ніж півмільйона громадян України. Тільки офіційно очікується збільшення безробіття в країні з 9,6% до 10,4%. І, відповідно, відбудеться збільшення фонду з виплати через безробіття на 3,9 млрд грн.

Відрізані блокадою українські підприємства на неконтрольованих територіях за останні роки сплатили до українського бюджету десятки мільярдів гривень податків. Це мільярди доларів, а ми зараз, як манну небесну, чекаємо лише мільярд від МВФ. Де ж логіка?

Водночас, зниження виробничих планів або цілковита зупинка пов’язаних підприємств на контрольованій території позбавить бюджет України цьогоріч ще не менш ніж 12 мільярдів гривень надходжень.

Зменшення фінансового результату українського бізнесу очікується на рівні 30 млрд грн.

Тільки щодо металургії прогнозується сумарне зниження валютного виторгу – 3,5 млрд доларів США. Усі ці недоотримані мільярди ляжуть навантаженням на курс гривні й цілком можуть його обвалити.

Водночас втрати у внутрішньому валовому продукті України в разі продовження блокади тільки щодо підприємств на неконтрольованих територіях становитиме 3,8 млрд дол., або 4,1% від рівня ВВП країни. Разом із втратами від «ефекту доміно» в економіці на контрольованих територіях ми можемо втратити понад 10% ВВП нашої країни.

Рішенням РНБО про припинення транспортного сполучення з непідконтрольними територіями Донбасу влада капітулювала перед радикалами й визнала своє безсилля.

Рішення РНБО прямо порушує Конституцію України. По суті, замість того, щоб притягнути до відповідальності учасників блокади, які порушують законодавство України, і навести лад, влада цю блокаду очолила.

Виходить так, що влада зацікавлена у втраті непідконтрольних територій. Тому що люди, які живуть там, не будуть голосувати за представників нинішньої коаліції й партії, які призвели до цього конфлікту.

Однозначно – політичні сили, що підтримують блокаду, не хочуть, щоб в Україну повернувся мир. Блокаду влаштували політичні шулери й аферисти, яким потрібні потрясіння. Ми ж – єдина справжня опозиція в країні – навпаки – хочемо, щоб в Україні панували мир і злагода.

Нам усім потрібен лад, безпека, торжество законності та відновлення економіки. Без миру, без подолання розколу в головах і серцях це неможливо.
 

 

Всі новини
по темі