13 Листопада 2015

Група народних депутатів фракції «Опозиційний блок» на чолі зі членом фракції Вадимом Новинським вимагає скасувати рішення Верховної Ради про прийняття поправок до Кодексу законів про працю (законопроект № 3442) через грубі порушення регламенту. 


Відповідну заяву депутати направили на адресу голови Верховної Ради Володимира Гройсмана. Крім того, за ініціативою народного депутата В. Новинського в парламенті зареєстровано проект відповідної постанови (проект реєстр. № 3442-п).


У своїй заяві депутати зазначають, що Регламент Верховної Ради було порушено на всіх стадіях розгляду та прийняття зазначеного документа. 


Зокрема, документ було зареєстровано в парламенті 10 листопада й того ж дня, без попереднього розгляду профільним і зацікавленими комітетами, було винесено на голосування. Отже, було порушено терміни і процедуру попереднього розгляду законопроекту, передбачені ст. 93 Регламенту. У зв’язку з цим депутати також були позбавлені права повноцінного ознайомлення з документом до винесення його на пленарне засідання парламенту (ст. 112 Регламенту). 


Водночас, зазначають депутати, законопроект № 3442 не було визначено як невідкладний і терміновий, до нього не застосовувалася скорочена процедура і, отже, його мали розглядати в загальному порядку, передбаченому Регламентом. Однак із порушенням норм ст. 113 Регламенту документ було прийнято на одному пленарному засіданні в першому читанні й загалом. У такий спосіб голова повністю проігнорував право й бажання депутатів вносити поправки в документ до голосування. 


Сама процедура голосування, зазначають депутати, також проходила з неприкритими порушеннями Регламенту. Одним із найгрубіших із них стало неособисте голосування народних депутатів. Зокрема, зафіксовано факт голосування за законопроект нардепа Василя Гуляєва за себе й за депутата Антона Кіссе. 


Крім того, як стало відомо з інформації, розміщеної на сайті парламенту, проголосований законопроект вже підписано головою Верховної Ради В. Гройсманом і ще вчора направлено на підпис Президенту України. Це знову ж порушує статтю 130 Регламенту, яка говорить, що голова парламенту підписує поданий на підпис закон не раніше двох днів із моменту його подання. 


«Вважаємо зазначені вище факти беззастережним підтвердженням того, що рішення Верховної Ради України про прийняття Закону № 3442 загалом є незаконним, таким, що не відповідає Конституції, розглянутим і прийнятим із явними грубими порушеннями Регламенту Верховної Ради України. Наслідком цього однозначно має бути скасування цього рішення в порядку, передбаченому статтею 48 Регламенту», — наголошується в заяві депутатів на ім’я глави вищого законодавчого органу країни.

Всі новини
по темі