31 Березня 2024
Сьогодні ми згадуємо та прославляємо всіх святих преподобних отців Києво-Печерських. Усіх, хто став справжнім скарбом найдавнішої чернечої обителі на нашій землі, хто в духовному та буквальному сенсі ліг в її основу.
З численного сонму Печерських святих неможливо виділити когось, хто виявився б більш значущим  ніж інші. Кожен з них є для православних християн добрим прикладом.

Києво-Печерська Лавра — не просто красиве місце, не музей старовини. Це основа нашої християнської цивілізації, духовна фортеця, яка стояла на сторожі віри в ті періоди, коли влада, та навіть єпископат, відходили від чистоти Православ'я, коли Церква та народ наш зазнавали жорстоких гонінь.

Заступництвом Пресвятої Богородиці, Яка взяла Святу Лавру у Свій третій уділ, монастир зберігався, незважаючи на численні потрясіння та періоди розорень. Молитви преподобних отців Києво-Печерських не раз рятували Київ від різноманітних бід.

Сьогодні Свята Лавра наша знову під ударом. Але, незважаючи на всі утиски, несправедливість, брехню та зраду, вона лишається живим духовним серцем України, святинею, з якою нерозривно пов'язана душа нашого народу. Лавра — наш ангел охоронець, як сказав одного разу Блаженніший Митрополит Онуфрій.

У цьому й криється головна причина усієї цієї ненависті та злоби, що знову і знову повстає на нашу Українську Православну Церкву та святу обитель. Але, які б не зводили наклепи, як би не гнали наших архієреїв, наших батюшок, наших братів та сестер по вірі вороги народу православного, нічого в них не вийде, адже все побудоване без Бога крихке та недовговічне.

Церква Православна тому непереможна й вічна, що заснована на наріжному камені, ім'я якому — Христос. У Бога немає часу. У Бога всі живі, а тому Церква земна і Небесна — єдина. Усі святі нашої землі не десь там у минулому, вони завжди поруч з нами своєю любов'ю християнською та своїми молитвами. Вони — сіль нашої землі. Ті, хто ніколи не зрадять і завжди допоможуть. Вони ще скажуть своє вагоме слово усім сучасним хулителям й гонителям.

А нам з вами, дорогі брати та сестри, потрібно зберігати єдність та вірність нашій Матері-Церкві. Потрібно багато молитися, сердечно каятися та вчитися, незважаючи ні на що, всіх прощати та любити, як заповідав нам Христос.
Вірю, що Господь по молитвах Пресвятої Богородиці та преподобних отців Києво-Печерських збереже святу Лавру, богохранимий Київ і наш боголюбивий народ.

Сердечно вітаю всіх вас зі святом!
 
Всі новини
по темі