04 Березня 2016

Спроби Міністерства культури України змусити керівництво Національного заповідника «Софія Київська» укласти договір про безоплатне користування Українською Православною церквою Київського Патріархату пам'ятником архітектури національного значення - Трапезною (Малої Софії) поставить під загрозу існування цілісного комплексу заповідника і призведе до втрати нею статусу об'єкта, що перебуває під охоронною всесвітньої організації ЮНЕСКО, вважає народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань культури і духовності В. Новинський.

Просування цього рішення в міністерстві відбувалося за повного ігнорування думки громадськості, представників експертного та професійного середовища, а також представництва організації ЮНЕСКО в Україні й інших міжнародних організацій із захисту пам'яток і культурної спадщини.

Депутат зазначив, що такі дії чиновників не тільки посилюють розкол в українському суспільстві, а й завдають чергового удару по міжнародному іміджу та репутації України. Такі рішення є грубим порушенням Україною зобов'язань, узятих на себе в межах Конвенції про охорону культурної спадщини та інших міжнародно-правових документів. «Наскільки мені відомо, сьогодні міністерство чинить прямий тиск на керівництво заповідника, щоб воно погодило й уклало цей договір», - повідомив Новинський. Депутат додав, що обов'язково порушить це питання на черговому засіданні Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності.

Вадим Новинський на своїй сторінці у Facebook закликав підтримати електронну петицію, розміщену на сторінці офіційного інтернет-представництва Президента України, «Про недопущення передання пам’ятки архітектури національного значення — Трапезної (Малої Софії) Національного заповідника «Софія Київська» в користування УПЦ КП».

Всі новини
по темі