08 Лютого 2019

Сьогодні я й мій колега Олександр Долженков від фракції Опозиційного Блоку подали подання 47 народних депутатів до Конституційного Суду про визнання неконституційним прийнятого закону про свободу совісті та віросповідання.

Посилаючись на статтю 35 Конституції України, ми обстоюємо реалізацію права кожного на свободу віросповідання. Неконституційний закон України «Про свободу совісті та релігійні організації», ухвалений 17 січня 2019 року, містить низку положень, які свідчать про державне втручання та цілеспрямовану зарегульованість діяльності релігійних організацій. Це обурливе порушення прав наших громадян. Ми, депутати фракції Опозиційного Блоку, вважаємо, що ухвалений із грубими порушеннями регламенту закон суперечить Конституції України! До того ж, він грубо порушує права однієї з конфесій – канонічної православної церкви – і спрямований на її дискримінацію. Суть цього закону – зробити так, щоб полегшити переходи парафій із канонічної православної церкви до новоствореної – так званої, православної церкви України, яка за своєю суттю є політичною організацією. Завдяки цьому закону наша канонічна церква буде змушена переписувати всі свої статути для реєстрації в Міністерстві юстиції. А держава, зі свого боку, буде диктувати церкві, як їй називатися, і вирішувати, що має бути в її статутах.

А це порушення статті 35 Конституції про те, що церква в нас відокремлена від держави, тому ми просимо визнати Конституційний Суд цей закон неконституційним! Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова!

Всі новини
по темі