17 Грудня 2018

Ми очікуємо, що тиск на канонічну Українську православну церкву буде тільки посилюватися, оскільки президенту потрібно показати, як парафії УПЦ масово переходять у створену ним провладну церкву. Подібні дії призведуть до розпалювання міжконфесійної ворожнечі та трагічних наслідків для держави.

Про це свідчить заява, зроблена під час сьогоднішньої погоджувальної ради в парламенті представника фракції Блоку Петра Порошенка про те, що протягом тижня потрібно ухвалити два законопроекти, спрямовані на те, щоби змінити назву єдиної законної та канонічної Української Православної Церкви й легалізувати переходи парафій УПЦ під тиском СБУ до церкви «порошенківського патріархату».

Наша партія буде всіма законними способами захищати єдність та інтереси вірян єдиної канонічної Української Православної Церкви. Ми не дамо ні президенту Порошенку, ні всім, хто його підтримує, захоплювати та передавати храми цієї політичної організації з релігійною назвою, яка створена як елемент виборчої технології Петра Порошенка, котрому, на жаль, допомагає патріарх Варфоломій. Фракція Опозиційного блоку виступає проти внесення до порядку денного парламенту цих законопроектів, ухвалення яких не тільки поставить під загрозу існування УПЦ, а і представить Україну як державу, у якій не захищені права власності. Замість того, щоби займатися економікою та відновленням миру, президент Порошенко пішов шляхом розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Тепер влада, щоби показати масовий перехід у нову церковну організацію, буде лише посилювати тиск на священиків і архієреїв. Ми можемо стати свідками нових захоплень храмів. Я запропонував, що якщо влада дійсно не планує захоплювати храми та власність УПЦ, поставити в порядок дня наш законопроект 6200, який не дасть змоги незаконно позбавляти конфесії права власності на майно та права ним користуватися.

Всі новини
по темі