14 Жовтня 2023
            Дорогі брати і сестри!
Вітаю вас із великим і особливо шанованим святом - Покровом Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії. Сьогодні ми згадуємо чудесне визволення православних християн Сходу від облоги військ завойовників і дякуємо Пречистій Діві за іі безперестанну турботу про Церкву Христову та народ Божий.
Покров Пресвятої Богородиці - це свято-нагадування про те, що ніколи не варто йти проти Бога, Його Пречистої Матері, Його Церкви. Це -  свідомо програшний вибір. Про це важливо замислитися всім тим, хто зазіхає і в наш час на святий уділ Божої Матері. А що це за уділ? Це - звичайно ж, не гори, долини та річки , не квадратні кілометри.Це – серця людей православних. Це - наші храми та монастирі, зведені для молитви та спасіння багатьох поколінь, а не для світських концертів та шоу-програм.
Вороги Христові хочуть заборонити нашу Матір-Церкву, святі місця перетворити на мерзоту запустіння. Навіть саме свято Покрови, яке святкується цього дня з ХІІ століття, вони спробували в народу вкрасти. Але все це Господь по молитвам Богородиці розмітає невдовзі, як колись флот варварів біля стін Царгорода. Все це зникне, як дим, ставши лише сторінкою історії. Матір Божа простягає Свій Покров тільки над вірними чадами Церкви, над тими, хто звертається до Неї та до її Божественного Сина в щирій молитві, хто потребує її благодатної допомоги. Хто перед обличчям найбільших загроз нашого грішного і часом такого страшного світу, покладає всю свою надію на Господа та Його Пречисту Матір.
Покров Пресвятої Богородиці не простягається лише над ворогами Христа та Його зрадниками. Над тими, хто через страх, шантаж або обіцянки земних благ і почестей, вже явно або поки що подумки, сам вирішив вийти з-під святого Покрову - з огорожі Церкви. Хто повірив солодкій брехні спокусника та обрав шлях нещасного Іуди.
Вірю: і за них молиться Пречиста Діва. Нехай напоумляться, нехай покаються, поки не пізно! Ми ж із вами зрадіємо в цей непростий час, що Пресвята Богородиця завжди з нами. Будемо дякувати їй сьогодні та в усі дні нашого життя за те, що, незважаючи на страждання та тяготи, несправедливі звинувачення та гоніння, благодать Божа покриває нас в істинній Церкві Христовій, якою на наших землях була є і буде Українська Православна Церква під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія.
Ще раз вітаю вас, дорогі брати і сестри, зі святом!
Покрови та благословення Цариці Небесної всім вам!
 
Всі новини
по темі