05 Травня 2023
Я стримано спостерігав за всім, що останніми тижнями відбувалося стосовно створених мною бізнесів в Україні. Вбачаючи численні порушення українського законодавства з боку низки державних органів, я розумів, що правильний шлях – це спокійно та послідовно реалізовувати право на справедливість через судові процеси як в Україні, так і в іноземних юрисдикціях.

Я розумію, що краще протидіяти беззаконню правовими методами, а не як зараз модно говорити «хайпом» на адресу керівників різних рівнів нашої держави, оскільки це не  патріотично і неправильно під час війни.

Проте, активні дії Служби безпеки України в особі тих її співробітників, які перебувають у тилу, займаються відвертим рейдерством та перерозподілом бізнесів в Україні, вимагають моєї публічної реакції.

Вміло граючи на почуттях наших людей використанням наративів на кшталт «проросійський олігарх» та «пособництво державі-агресору», окремі керівники СБУ розгорнули серію рейдерських дій щодо бізнесу, який я створив і за допомогою якого багато років інвестував у розвиток української економіки.

Служба безпеки України поширює одну за одною заяви про арешти корпоративних прав компаній, що нібито належать мені, та активів. СБУ відверто фальсифікувала кримінальну справу щодо передачі мною корпоративних прав низки компаній громадянам Кіпру, яких шляхом маніпуляцій даними та поняттями штучно зробили «представниками держави-агресора». З юридичної точки зору ця справа є відвертою фальсифікацією і жодної судової перспективи не має. Ця справа - свідчення цілковитого беззаконня, яке сьогодні твориться.

По суті, окремо взяті керівники та співробітники СБУ з метою заволодіння ліквідними активами здійснили фальсифікацію фактів та протизаконні дії. Як і Мін'юст, який під тиском сфабрикованого кримінального провадження проігнорував не лише українські закони, а й міжнародне законодавство – забрав право власності у громадян ЄС та повернув мені.

Я глибоко впевнений, що це не що інше, як реалізація цілеспрямованої стратегії можновладців, яка полягає в тому, щоб забрати та передати всі активи в управління потрібним людям, які збільшують власний добробут через механізми конфіскації та арештів. Маскується це все під боротьбу з «проросійським олігархом» та протидію «пособництву державі-агресору».

У чому мене звинувачують?

Якщо виходити з доступних матеріалів кримінального провадження, окрім передачі активів придуманим «представникам держави-агресора», в СБУ мені інкримінують:
1. Посередництво у пропаганді ідеології «російського світу» шляхом впливу на духовенство Української Православної Церкви.
2. Фінансування осіб, пов'язаних із російським центром впливу (я так розумію, саме таким чином визначається УПЦ – без рішення суду, просто «так бачать» представники влади та спецслужб), а також «інше фінансування деструктивної діяльності на користь держави-агресора».
3. Фінансування діяльності «проросійськи налаштованих» ієрархів УПЦ.
4. Протидія діяльності так званої «Православної церкви України».
5. Дискредитація автокефальних тенденцій в Українському Православ'ї.
6. Дискредитація ієрархів ПЦУ.
7. Дискредитація Константинопольської патріархії.
8. Протидія міжконфесійним переходам релігійних громад УПЦ до «ПЦУ».
9. Купівля у Чернівецькій області резиденції для предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Онуфрія (це подається як бажання уникнути публічності під час проведення закритих зустрічей із проросійськи налаштованими ієрархами).

Як бачимо, причиною кримінального переслідування є мої релігійні переконання, моя приналежність до канонічної Української Православної Церкви. І в цьому окремі особи СБУ бачать кримінал, за який потрібно переслідувати за усією суворістю Закону?!

Арешти раніше пов'язаних з моїм ім'ям активів збіглися у часі з гоніннями проти канонічного Православ'я, спробами відібрати Києво-Печерську та Почаївську Лаври, переслідуванням Священноначальності, захопленнями храмів та кампанією очорнення духовенства. Мене переслідують за мою позицію у питанні віри, грубо зневажаючи конституційне право на свободу віросповідання.

Водночас у країні діє група посадових осіб, яка здійснює рейдерські атаки на бізнес. Закону просто не існує. Натомість існує позасудова форма розправ шляхом запровадження санкцій. У моєму випадку санкції повністю сфабриковані, справа сфальсифікована.

Важливо наголосити: мій випадок не є унікальним, подібна практика сьогодні стала нормою. Десятки представників бізнесу в Україні, у різних регіонах стали об'єктами злочинних дій державних структур, які блокують діяльність, забирають активи за надуманими звинуваченнями, прикриваючись війною.

Я звертаюся до Офісу Генерального прокурора України та до керівництва Служби безпеки України: якщо ви хочете викрити мене в чомусь кримінальному та незаконному, то де ж виразно сформульовані підозри? Адже розслідування триває вже вісім місяців! Де докази моєї протиправної діяльності? Очевидно, їх немає так само, як і підстав для реєстрації кримінальних проваджень, у яких фігурують моє ім'я та створені мною за 20 років діяльності в Україні підприємства. Мене жодного разу не викликали на допит, хоча я неодноразово заявляв, що готовий свідчити. Я готовий дати відповіді на всі питання слідства, але складається враження, що вони є абсолютно нецікавими ні слідчому СБУ, ні прокурору. Навряд чи процесуальні дії з моєю участю насправді цікавлять слідство. Адже, простіше кажучи, відбувається банальне захоплення бізнесу на користь людей, близьких до влади. І все це під гучним гаслом «боротьби за духовну незалежність України».

Мене і мій бізнес протягом майже десяти років ретельно вивчали за завданням влади – і за президента Порошенка, і за президента Зеленського. Шукали подвійне громадянство – не знайшли. Шукали факти співпраці з Росією – не знайшли. Шукали ухилення від сплати податків чи ведення тіньового бізнесу – також не знайшли.

Тому вирішили піти шляхом свавілля. Проблема влади в тому, що вони не можуть пред'явити ніяких звинувачень в рамках існуючого законодавства. Тому пішли за схемою запровадження санкцій, які за законом можна було б запроваджувати лише в тому випадку, якби на моїй совісті було доведене фінансування тероризму.

Впевнений, що законність буде відновлена, а кожен, хто причетний до фальсифікації справ, рано чи пізно понесуть справедливе покарання. Тим більше, що вже відомий ланцюжок усіх замовників та виконавців цієї справи, вся послідовність прийняття рішень – від моменту віддачі наказу до ОП до тиску конкретних посадових осіб зі Служби безпеки України на представників Міністерства юстиції, Держгеонадр та інших державних структур України.

У цій ситуації, як мені відомо, іноземні бенефіціари, які постраждали від рейдерської атаки з боку представників української держави, вже звернулися до правоохоронних органів, підготували позови до українських та міжнародних судів з метою відновлення законності.

Тим, хто сьогодні творить беззаконня під прикриттям патріотичних гасел, обов'язково відплатиться – їх якраз є за що притягати до відповідальності і є що саме їм пред'явити як звинувачення. І час відповідальності прийде набагато швидше, ніж вони гадають.

Усі звинувачення проти мене, всі дії проти бізнесів, до яких я мав відношення, збудовані на брехні. А правда обов'язково переможе.

Незважаючи на протизаконні санкції, сфабриковані справи, шантаж, наклеп і тиск, я все одно залишаюся вірним Українській Православній Церкві і надалі маю намір підтримувати канонічне Православ'я, любити Україну, надавати допомогу людям, які вимагають підтримки в цей тяжкий час.
Всі новини
по темі