19 Грудня 2021
Сьогодні ми святкуємо одне з найулюбленіших, найдобріших і найсвітліших зимових свят — день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця.

Напевно, немає такої людини, яка б не чула про це велике святе, жодного разу не бачила його ікону, ніколи не зверталася до неї з молитвою в скрутну хвилину.

Святителя Миколая Чудотворця звуть «швидким помічником», тому що безліч людей, особливо мандрівників, віками переконувалися в дієвості його допомоги в найважчих ситуаціях. І, мабуть, найбільше за його щедрість та доброту святого Миколая люблять діти.

Господь наділив святителя даром творити великі чудеса за його непохитну та глибоку віру.

З юних літ він вів подвижницьке аскетичне життя. Пережив часи гонінь, позбавлення волі за переконання. Для своєї пастви він був твердою опорою та добрим утішником у стражданнях.

За часів Візантії святитель Миколай гаряче захищав чистоту Православ’я від лжевчень, завжди мужньо стояв за правду. Він був і залишається для нас учителем благодійності та милосердя, найдостойнішим прикладом того, що людина покликана до кінця довіряти Богові та жити в повній згоді з Ним.

Я щиро вітаю всіх вас, дорогі друзі, із цим чудовим святом!

Бажаю вам швидкої допомоги та заступу святителя Миколая Чудотворця на всіх ваших шляхах, у всіх ваших справах!
 
Всі новини
по темі