16 Квітня 2022
Любі друзі!

Сердечно вітаю вас зі святом Входу Господнього до Єрусалиму, з улюбленою нашим народом Вербною Неділею!

У цей світлий та радісний день Церква свята згадує одну з головних подій євангельської історії.

Напередодні Великодня жителі Єрусалиму були вражені нечуваним дивом. Пророк із Назарету Ісус воскресив Лазаря, який уже чотири дні лежав у похоронній печері. Звістка про це розбурхувала суспільну свідомість, дивувала і водночас лякала. Багато хто повірив, що справджуються старозавітні пророцтва і Ізраїлю явлений Спаситель, який переміг саму смерть.

Коли Господь в'їжджав у місто, народ тріумфував і зустрічав Його як прийдешнього царя. Йому кричали хвалу, люди вислали перед Ним на дорозі свій одяг і пальмові гілки.

Багато хто сподівався, що Христос прибув очолити повстання і позбавити народ влади окупантів-римлян, відновити незалежну іудейську державу.

Господь приніс людям спасіння від смерті та гріха, а вони хотіли вирішення своїх земних проблем. Спаситель прийшов до своїх, і свої не впізнали Його.

Земна слава така мінлива... Усього через кілька днів ці ж люди будуть сміятися над Ним, приниженим, побитим, закривавленим, і кричати «Розіпни Його!».

Цей момент показує мінливість людських настроїв, які готові протягом кількох днів полюбити та зненавидіти, повірити та розчаруватися. Цю миттєвість емоцій повинні пам'ятати багато нинішніх політиків і бізнесменів, які вважають, що слава і популярність непорушні і вічні.

Сьогодні і ми, подібно до жителів стародавнього Єрусалиму, стоїмо в храмах з гілками верби в руках (саме верба першою розквітає в наших краях і з давніх-давен замінює пальмові гілки), радіємо тому, що ми разом з нашим Господом пройшли рятівне для душі терен Великого посту і готуємося йти за Ним далі – до Його рятівних пристрастей, до Його Голгофи та Його світлого Воскресіння.

Бажаю всім нам, дорогі брати і сестри, у цей день радості справжньої, неминущої, незмінної, радості духовної, яку ніхто не в змозі відібрати. Бажаю ніколи не обманюватися, завжди бути вірними Христу та Його Святій Церкві.
 
Всі новини
по темі