02 Червня 2022
Дорогі брати та сестри!

Від щирого серця вітаю вас з великим двонадесятим святом Вознесіння Господнього!

Євангельська подія, яку ми згадуємо сьогодні, має безпосереднє відношення до спасіння всього людства, кожного з нас.

Своїм Воскресінням новий Адам – Спаситель – переміг смерть, а Вознесінням – знову відкрив позбавленому Раю людству шлях до Неба.

Піднесення Господнє – це свято радісного прощання. Христос залишає Своїх учнів попрацювати на Землі, а Сам сходить до Батьківського дому.

Ця розлука не до печалі, адже Спаситель з тих пір з нами всюди і завжди. Він приймає до Своїх обіймів усіх, хто з вірою звертається до Нього.

Святитель Микола Сербський писав, що Христос піднісся подібно до «орла, що прокладає шлях своїм орлятам». Але цей шлях можливий лише через єдину Церкву, не схильну до розколів і єресей.

Син Божий вказав на наше найвище призначення та цінність, відкрив нам перспективу входження у вічну радість життя разом із Ним.

Чи йти вказаним шляхом або зупинитися на півдорозі — тепер залежить лише від нас, від нашої віри та рішучості.

Особливим символізмом наповнюється це свято сьогодні, у дні найтяжчих часів для України та Православної Церкви. Господь відчуває нашу віру на міцність: наскільки слідуємо Його завітам, наскільки міцна наша Церква, наскільки істинна віра готова встояти перед викликами та спокусами нових єресей, розколів та політичної вигоди. Іншими словами, наскільки духовне, небесне в нас готове протистояти земному, миттєвому.

Ще раз щиро вітаю вас зі святом Вознесіння Господнього, друзі!

Веселимося і радіємо цього дня, адже Бог з нами!
Всі новини
по темі