04 Лютого 2020

Сьогодні показник представництва парламентаріїв на 1 мільйон населення в Україні приблизно становить 10 народних депутатів. Тоді як у європейських державах він вищий: 14 – у Франції, 15 – у Польщі, 16 – в Італії й так далі. Крім того, кількісний склад українського парламенту (450 народних депутатів) також далекий від найвищого показника і якщо порівняти його із сусідніми державами.

Мета заощадити бюджетні кошти, звичайно, благородна. Однак, вважаю, що завдання парламенту як представницького органу, насамперед, зберегти доступ українського народу до управління державою. Особливо в контексті існування невиправдано завищених зарплат чиновників виконавчої влади та держпідприємств.

На мою думку, до внесення змін до Конституції необхідно було б зменшити також і мінімальну кількість народних депутатів, необхідну для конституційного подання або конституційного звернення. Оскільки зібрати 45 підписів парламентаріїв за зменшеної в півтора раза чисельності Верховної Ради буде значно складніше, а отже, наші виборці будуть обмежені в правах.

Скорочення числа народних депутатів – не єдина пропозиція змін до Конституції; законопроєкт також передбачає закріплення в Основному законі пропорційної виборчої системи. А цю норму, нагадаю, раніше визнав недоцільною Конституційний Суд України.

Всі новини
по темі