15 Лютого 2024

Сьогодні Свята Православна Церква святкує одне з головних свят — Стрітення Господнє.
«Стрітення» — в перекладі «зустріч».
На 40-й день після Різдва Христового Пресвята Богородиця, як годиться за законом Мойсея, смиренно принесла Богонемовля Христа в Єрусалимський храм. Тут, на його сходах, відбулася зустріч Старого і Нового Завітів. Первосвященик і пророк Захарія, праведний старець Симеон, свята пророчиця Анна, які чекали зустрічі зі Спасителем людства, Духом Святим упізнали Його. Давнє пророцтво збулося: Діва народила Сина, Бог став людиною і прийшов до нас, щоб врятувати від рабства гріха та смерті. Почався час сприятливий, коли двері в Отчий дім, на Небеса, знову відчинилися для людей і кожен охочий отримав змогу увійти ними до Царства Божого, до безмежного радісного буття з Творцем і Його святими. 
Це Стрітення, або «зустріч», відбулося понад 2 тисячі років тому. І щороку в цей день ми знову і знову згадуємо цю подію, переживаємо її, стаємо її учасниками. 
Де і як можемо ми зустріти Христа в нашому житті?
Колись ми зустріли Його в нашій Святій Матері Українській Православній Церкві. Хрестилися в ній, почали зростати та міцніти в ній духовно, залишаючись їй вдячними і вірними.
Ми зустрічаємо Христа у вічних словах Євангелія, під час щирої сердечної молитви, у Причасті Тіла та Крові Христових, під час Таїнства сповіді…
Ми зустрічаємо Бога в сім’ї, в якій панує любов і взаємна повага. Ми можемо зустріти Його серед людей, коли поміж сотень облич, раптом, чітко розгледимо очі ближнього свого — як брата свого, створеного, як і ми, за образом та подобою Творця.
Ми зустрічаємо Бога там, де є нужденні, де є біль та страждання, де жадають милості, розради, простого людського тепла, доброго слова і, що набагато важливіше, — доброго вчинку. Так Бог стає всім у всьому. Так Він присутній і діє в цьому світі, зцілюючи та змінюючи цей світ на краще.  
У цей святковий день я хочу побажати всім нам, дорогі брати та сестри, невпинно шукати та зустрічати Христа, приймати Його у своє серце, любити Його всією душею, сповідувати Його своїми справами. Бажаю, щоб Спаситель увійшов у наше життя, змінив його і нас самих. Щоб ми були відкриті для Його цілющої та життєдайної благодаті. Щоб ми з кожним днем ставали чистішими, добрішими, а разом з нами ставало кращим й усе довкола.
Сердечно вітаю вас зі святом Стрітення Господнього!
 
Всі новини
по темі