14 Квітня 2023
Страсний тиждень – особливий час. Всі ми співпереживаємо і проходимо з Христом Його скорботу, гіркоту зради, приниження та наруги, неправедний суд над Ним, Його страждання та смерть на Хресті. Страсний тиждень – це особливий час молитви та покаяння. Час поставити собі головне питання: де я в цій вічній, знову і знову повторюваній євангельській картині?

Чи серед тих, хто будує план Його арешту та вбивства? З тими, хто кричить «Розіпни Його, розіпни!». Хто, бажаючи зберегти свою владу, безвільно вмиває руки? Хто продає учителя за 30 монет? Зрікається від друга тричі? Біжить у страху і ховається за замкненими дверима? Розіп'ятий поруч на такому ж хресті і богохулить? Або я повністю перебуваю з Ним у Його спокутному і жертовному подвигу? Від відповіді на ці питання залежить дуже багато, по суті, все наше життя.

Чи не тому щороку Страсний тиждень темні сили виявляють таку надзвичайну активність, намагаються позбавити нас душевної рівноваги, відволікти від головних подій цього тижня, в якому кожен день названий Великим?
 
Сьогодні Велика П'ятниця, коли ми згадуємо муки Христові, Його хресну смерть та поховання. Завтра — Велика Субота і, як сказано у Співах, «Нехай мовчить всяка плоть людська і нехай стоїть із страхом і трепетом, і ні про що земне в собі нехай не помишляє».

За Суботою спокою буде Христове Воскресіння і жодні темні сили, жодні провокації СБУ вже не зможуть затьмарити нашу світлу Великодню радість урочистостей Життя, Правди та Любові.

Буде Великдень та буде Перемога добра над злом!
Всі новини
по темі