27 Вересня 2023
Дорогі брати і сестри!
Вітаю вас з великим двунадесятим святом Воздвиження чесного Хреста Господнього!
Вперше Воздвиження було звершено в четвертому столітті на місці Гробу Господнього в
Єрусалимі, де свята рівноапостольна імператриця Єлена з духовенством знайшли після довгих
пошуків Хрест Господній. Зроблено це було заради Торжества істинної віри Православної і заради багатьох тисяч прочан, які вперше зібралися на Святій землі після закінчення найжорстокіших гонінь на християн.
Відтоді в кожному православному храмі цього дня згадують обрітіння цієї найбільшої святині та здійснюють воздвиження або урочисте підняття Хреста Господнього з благословенням усього сущого на всі чотири сторони світу.
Сьогодні ми святково прикрашаємо Хрест Христовий, оспівуємо його і схиляємо перед ним коліна не тільки в пам’ять про минуле, а й на знак сьогодення та майбутнього. Для того, щоб у той самий час, коли навколо вогненним вихором вирують гріховні пристрасті, коли в ближньому припиняють бачити не те, що брата, а й навіть просто подібного собі, коли біди та скорботи сковують серця і, розпач холодить душі, коли знову здіймаються гоніння на Церкву Христову, чинять напади на духовенство, на храми та монастирі, коли, нажаль, масово втрачають віру...  Хрест підноситься  задля того, щоб людина, яка стомилася від всієї цієї безбожної безглуздості та жорстокості, завжди могла підняти голову й побачити ту Жертву, якою її було спокуто, той Дар Божий, заради якого варто жити, той Шлях, яким потрібно йти до Того, Хто всіх нас уже врятував, Хто нас знає, любить та чекає. Господь показав нам найвищий приклад смирення, терпіння, лагідності та милості. Хрест Господній - наш духовний маяк. Він знак непереможної сили Божої.
Нехай убереже він кожного на його життєвому шляху. Нехай збереже від усякого зла. Нехай дарує нам мир земний і духовний, благодать та радість душі, чистоту думок і намірів. Нехай дасть нам сил не відступати і не здаватися, бути відданими Христу, нашій істинній Українській Православній Церкві, нашому Предстоятелеві - Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, нашим традиціям, один одному. Нехай сповнить нас натхненням нести свій власний життєвий хрест, ніколи не полишаючи його та не перекладаючи на інших, зі смиренням та терпінням, з духовною радістю  та вдячністю за все, що посилає нам Господь задля спасіння.
Ще раз сердечно вітаю вас зі святом!
Хрест Господній нехай просвітить нас усіх!
 
Всі новини
по темі