25 Травня 2023
Дорогі брати і сестри, щиро вітаю вас із великим святом — Вознесінням Господнім!

Цього дня Христос підніс людину на недосяжну для будь-якого іншого творіння висоту. Він піднявся Своїм нероздільним з Божеством людством у саму Таємницю Пресвятої Трійці.

У згадуваній нами події одночасно уживаються смуток і радість: Спаситель залишив Своїх учнів тілесно, але перед цим обіцяв перебувати з ними — а через них і з усіма нами до кінця часу.

Після Вознесіння Свого Христос нікуди не зник. Він послав у світ Духа Святого, що походить від Отця і живе «не в колодах, а в ребрах», як говорили наші благочестиві предки. Він живе в серцях людей, зібраних в ім'я Христове в канонічній Церкві, освячує і перетворює їх, а з ними — і весь цей світ.

Як помиляються ті, хто думає, що можна, відібравши у віруючих храми Божі, перемогти Христа, зруйнувати Його Церкву. Хто уявив, що якщо ізолювати, вигнати, навіть убити Христових пастирів і поставити на їхнє місце вовків у овечих шкурах, то вірні підуть до них, а то й зовсім розбіжаться.

Спаситель попередив Своїх учнів: «У світі матимете скорботу; але мужіться: Я переміг світ» (Ів. 16:33). Після Голгофи, після Христового Воскресіння та Вознесіння Його кожен вірний вченню істинної Церкви православний християнин – це живий храм Бога.

Не раз і не два в історії з'являлися «антихристи», які гнали і мучили народ християнський, розоряли храми. Але кров мучеників завжди ставала добрим насінням, що дає рясний плід. Замість того, щоб зникнути, Церква непропорційно зростала, і на місці зруйнованих святинь з часом до неба прямували куполи нових храмів.

Де ті гонителі зараз? Яку оцінку отримали вони від людства, а головне — що почують вони від вічного Бога, з'явившись на Його Страшному Суді?

Ми – християни – діти Нового Завіту. Кожен з нас є камінь у стінах істинної Церкви Христової, з'єднаний з іншими Його Любов'ю, Його Світлом, Його Істиною. Ми покликані за будь-яких обставин усією своєю істотою прямувати до Неба, до вічності, до життя з Богом. Без Нього неможливо побудувати нічого надійного, міцного, незламного. Тільки з Ним і в Ньому ми можемо знайти справжнє щастя, світ у собі самих, у сім'ї, на нашій землі.

Миру нам усім, вірності Богові та нашій Матері-Церкві, любові та добра між нами!

Зі святом!
Всі новини
по темі