05 Березня 2023
Дорогі друзі!

Сьогодні Церква святкує Торжество Православ'я – особливе та глибоке за змістом свято.

Історично воно було встановлено як спогад про перемогу святоотцівського сповідання віри над єрессю іконоборців.

Згодом перша неділя після початку Великого посту стала торжеством Божественної Істини над всяким лжевченням, оманою та неправдою.

Як система, яка відкинула Бога і прагне безмежної влади над людьми, цивілізація «світу цього» завжди робила замах на християнство за його дар свободи, намагалася поневолити Церкву Христову, поставити собі на службу, зробити Її ще одним своїм департаментом.

За всіх часів влада хотіла контролювати думки та почуття своїх підданих, вказувати людям, як і в кого їм вірити, що шанувати, до яких храмів ходити.

У цьому сенсі цей день відрізняється від минулих епох хіба що більш сучасними технологіями. Церква знову переживає час випробувань. Народ Божий проходить через чергове горнило спокус.

І сьогоднішнє свято Урочистості Православ'я нагадує нам про те, що Христос уже переміг цю занепалу систему та її лукаву логіку. Він переміг її, коли відкинув усі спокуси ворога людського роду в пустелі, коли приніс Себе в жертву на Хресті нашого заради спасіння. Коли заснував Церкву Свою і наказав, що Вона стоятиме до кінця віку.

Ця Христова перемога дає силу непохитно стояти в Правді всім поколінням християн. І як би сьогодні не куражилися нові гонителі та лжевчителі, як би не намагалися розорити справжню Церкву, змусити її мовчати і прислужувати собі, побудувати її симулякри – їм це не під силу.

І у це свято ми тріумфуємо не над цими нещасними людьми – ні!

Ми тріумфуємо, бо з нами Бог!

«Ці на колісницях і на конях, ми ж в ім'я Господа Бога нашого покличемо. Тії сп'яті биша і падоша. Ми ж остахом і виправимося», - говорить Псалтир.

Вірю, що й із усіх цих випробувань наша Церква Свята вийде переможницею, як це вже бувало неодноразово в історії. А ті, хто від Неї відпали, повернуться в ЇЇ рятівну огорожу.

Сердечно вітаю вас із днем Торжества Православ'я, дорогі брати та сестри!

Бажаю всім зміцнюватися у вірі, зберігати в серці чистоту Православ'я і завжди перебувати в істинній Церкві Христовій!
Всі новини
по темі