02 Квітня 2020

Сьогодні від імені Української Православної Церкви (УПЦ) священнослужителі в усіх областях України передали медикам тести (DialPlexQ™ 2019-nCoV), які Фонд Вадима Новинського закупив у Кореї.

У Миколаївській, Херсонській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій і Харківській областях владики, крім тестів, передали лікарням додатково засоби індивідуального захисту для медиків. Раніше лікарні цих областей отримали також від Фонду Вадима Новинського тисячі біозахистних костюмів і респіраторів найвищого рівня захисту для лікарів.

Однією з перших тест-системи отримала Херсонська область. Сюди сьогодні постачили 40 систем на 4000 тестів, 1060 захисних окулярів і 550 посилених медичних масок.

«Хочу вкотре подякувати тим, хто допомагає. Тих, хто об’єднується незалежно від віросповідання чи політичних уподобань. Сьогодні ми маємо бути в єдності й разом боротися з цим лихом, яка прийшла на землю… Хочу подякувати Українській православній церкві, Фонду Вадима Новинського, а також усім тим, хто в межах роботи антикризового штабу надає допомогу. А особливо я хочу подякувати медикам, які перебувають на передовій цієї боротьби. Ми робимо все можливе, а іноді й неможливе, щоб забезпечити вас засобами індивідуального захисту», – зазначив голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв.

Напередодні Настоятель УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій і засновник Фонду Вадим Новинський передали лікарям Олександрівської клінічної лікарні (м. Київ) апарат штучної вентиляції легенів останнього покоління, розрахований на одночасну роботу з двома пацієнтами, а також 100 захисних костюмів багаторазового використання і 100 окулярів. До цього Блаженніший і Вадим Новинський передали апарат ШВЛ і таку ж кількість захисних костюмів і окулярів для медиків у Дитячу обласну лікарню Чернівців.

Глава Церкви благословив усіх представників медичних професій України. Зі свого боку Вадим Новинський зазначив, що Українська Православна церква підтримує вітчизняну медицину та медиків не тільки молитвою, але й реальними справами. Він упевнений, що сьогодні й усім українцям необхідно взяти приклад із Церкви, відкинути всі політичні та інші розбіжності та сконцентруватися на боротьбі зі світовою пандемією і її наслідками.

Розподіл між областями придбаного Фондом Новинського обладнання та засобів захисту організовано Міністерством охорони здоров’я та Штабом із боротьби з епідемією коронавірусу при Офісі Президента України Володимира Зеленського.

Всі новини
по темі