26 Грудня 2018

Сьогодні завершилася дія введеного місяць тому з подання Петра Порошенка воєнного стану в десяти областях України.

Я й мої колеги з партії і Фракції Опозиційного блоку у Верховній Раді України із самого початку гостро критикували режим воєнного стану. Ми оцінюємо його як PR-акцію Президента і як спробу скасувати або перенести президентські вибори 2019 року в Україні.

Завдяки наполегливості та громадянській позиції народних депутатів, зокрема від Опозиційного блоку, Верховна Рада України не підтримала початкову ідею Петра Порошенка ввести воєнний стан на всій території країни строком на 60 днів, що саме собою позбавило політичну технологію будь-якого сенсу.

Однак, сьогодні, після закінчення 30 днів і після формального скасування воєнного стану в окремих областях України, ми вимагаємо від Президента та Ради національної безпеки та оборони відповіді на низку питань, що виникли.

По-перше, влада повинна відзвітувати, що зробила для звільнення 24 моряків, які стали заручниками великих політичних ігор.

По-друге, введення воєнного стану передбачає комплекс дій, спрямованих на захист територіальної цілісності країни та підвищення її обороноздатності. Скільком реальним спробам військової агресії з боку Російської Федерації вдалося запобігти за вказаний термін?

По-третє, наскільки була підвищена обороноздатність країни, і в яких формах це виражається? Чи можна говорити про посилення армії завдяки новим озброєнням, новим технологіям і новим способам відбиття ймовірної агресії? І скільки додаткових ресурсів витрачено для здійснення режиму воєнного стану?

По-четверте, якими є економічні наслідки воєнного стану? Яких збитків зазнав державний бюджет України внаслідок рішення Ради національної безпеки та оборони України від 25 листопада 2018 року? Скільки втратили бюджетотвірні підприємства, скільки недоотримано валютного виторгу й наскільки знизилися податкові надходження до бюджету?

Ми з колегами вимагаємо негайного створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для отримання відповідей на ці та інші питання, а також для встановлення істини щодо подій 25–26 листопада, що призвели до введення воєнного стану.

Ми припускаємо, що заради бутафорських ігор, спрямованих на відстрочення виборів і підвищення рейтингу Петра Порошенка, багато посадовців пішло на перевищення службових повноважень та посадові злочини, за що мають понести покарання.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради повинна розставити крапки в цьому процесі, щоби надалі ні в кого не виникало бажання використовувати крайні методи захисту національних інтересів із політичною метою.

Всі новини
по темі