13 Грудня 2018

Вчора ми з моїм колегою з фракції «Опозиційний блок» у Верховній Раді України Олександром Долженковим зареєстрували в Конституційному Суді України конституційне подання про відкриття провадження щодо відповідності Основному закону України постанови Верховної Ради «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні» від 19 квітня 2018 року.

Я багато разів говорив і писав про те, що ці беззаконні кроки суперечать і законам України, і канонам Церкви. Церква – це не атрибут незалежності держави й не політична організація. Церква живе за своїми законами, яким тисячі років.

Дії Президента Порошенка й дії тих народних депутатів, хто голосував за цю постанову, суперечать статті 35 Конституції України – влада порушує базове право людини – право на свободу совісті та віросповідання.

Конституція України має найвищу юридичну силу й гарантує невтручання держави в справи церкви.

Методи, за допомогою яких влада намагається вибудувати підконтрольну собі релігійну структуру, є неприйнятними та неможливими.

Не можна будувати нове життя й нову країну, нехтуючи її основним законом – Конституцією України – й ігноруючи тисячолітні закони Церкви. Не можна у власних корисливих інтересах сіяти розбрат і смуту замість миролюбності та взаємоповаги.

Ми з колегами вважаємо, що персональну відповідальність за таке нехтування Конституцією, прав і свобод українців несе насамперед Президент як її гарант.

Нас з Олександром Долженковим підтримали 45 народних обранців із декількох фракцій парламенту: це фракція «Опозиційний блок» у повному складі, а також представники фракцій «Відродження», «Воля народу», «Самопоміч», і міжфракційного депутатського об’єднання «На захист порушених конституційних прав громадян і проти політичних репресій «Заборонено забороняти».

За це їм величезне спасибі – за їхню мужню як на нинішній час позицію.

 

Всі новини
по темі